Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Najpopularniejsi dzielnicowi nagrodzeni

2018-02-14 09:27:37 (ost. akt: 2018-02-14 09:36:10)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

MŁAWA\\\ St. asp. Krzysztof Staśkiewicz i mł. asp. Damian Wyroda zostali laureatami plebiscytu mławskiej policji na "Najpopularniejszego Dzielnicowego roku 2017". 13 lutego podsumowano konkurs.

Popularność dzielnicowego to dość ważne kryterium oceny jego współpracy z mieszkańcami. O zaszczytne miano walczyło 17 dzielnicowych z terenu miasta (7 osób) i gmin powiatu mławskiego (10 osób). Wyróżnienie mogło zdobyć tylko dwóch funkcjonariuszy, najwyżej ocenianych przez mieszkańców miasta i wsi.

Po raz kolejny konkurs prowadzono w formie plebiscytu facebookowego. Głosy oddawano też drogą mailową. Każdy, kto chciał docenić pracę swojego dzielnicowego mógł zaznaczyć pod jego zdjęciem polubienie. Można także było wpisać swój komentarz. Oto niektóre z nich, także humorystyczne: dzielnicowy Mariusz Sikora, „Najlepszy dzielnicowy popiera Zarząd Osiedla nr 15 Młodych”, dzielnicowy Wiesław Nowakowski „Super Policjant, bardzo inteligentny, uprzejmy, profesjonalista, dzielnicowy Arkadiusz Rudnicki - „Świetna współpraca z Gminną Komisją Bezpieczeństwa i P/poż, oraz z działaniami profilaktycznymi naszego PaTPORTU”.

Głosowanie na facebooku i drogą mailową trwało od 3 stycznia do końca miesiąca. Wyniki zaprezentowano 13 lutego podczas uroczystości w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Mławie. W głosowaniu wzięło udział 3 183 internautów. W Mławie najwięcej głosów uzyskał st. asp. Krzysztof Staśkiewicz (434 głosy). Na terenach wiejskich największą popularnością cieszył się mł. asp. Damian Wyroda (301 głosów) z posterunku w Szydłowie. Laureatom plebiscytu gratulowali: komendant mławskiej policji insp. Artur Ryfiński, starosta Włodzimierz Wojnarowski, burmistrz Sławomir Kowalewski, wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski.
Jak najpopularniejsi dzielnicowi zapracowali na uznanie mieszkańców? Zgodnie podkreślają, że to dzięki zaangażowaniu w rozwiązywanie problemów mieszkańców i potrzeb dotyczących bezpieczeństwa. Ważny jest też uśmiech, życzliwość i zwykła rozmowa. Dzielnicowi dziękują za wszystkie „polubienia” - to dla nich duża motywacja do dalszego działania. Gratulujemy.

Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB