Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Trwa rekrutacja do szkół i przedszkoli w Mławie

2018-02-09 08:29:08 (ost. akt: 2018-02-09 08:33:05)

Podziel się:

Rekrutacja do szkół i przedszkoli prowadzonych przez samorząd miejski potrwa do 23 lutego. Rodzice mogą składać wnioski w wybranych przez siebie placówkach. Po 23 lutego rozpocznie się natomiast weryfikacja złożonych podań.

Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w miejskich szkołach przyjmowane będą dzieci 3, 4, 5 i 6 – letnie urodzone w latach 2012 – 2015 oraz te, którym odroczono obowiązek szkolny.
W pierwszej kolejności do przedszkoli będą przyjmowane dzieci, które są mieszkańcami naszego miasta. Postępowanie w sprawie ich przyjęcia jest prowadzone na wniosek rodzica, czyli niezbędne jest złożenie odpowiedniego podania do dyrektora przedszkola. W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę takie kryteria jak: wielodzietność rodziny dziecka, niepełnosprawność dziecka czy samotne wychowywanie). W drugim - kryteria ustalone przez radę miasta, m.in. to, że dziecko mieszka w Mławie, a jego rodzice pracują zawodowo lub jego starsze rodzeństwo chodzi do tego samego przedszkola.
Natomiast do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są dzieci 7-letnie, urodzone w 2011 roku i młodsze, 6-letnie, zgodnie z wolą rodziców, jeśli dziecko wcześniej uczęszczało na zajęcia przedszkolne w „zerówce” lub ma odpowiednią opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W przypadku dzieci, które mieszkają w obwodzie danej szkoły nie jest wymagany wniosek rodziców, jedynie ich pisemne zgłoszenie w placówce. Więcej szczegółowych informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta.
oprac. Bartos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB