Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

MANDAT PŁACONY KARTĄ W POLICYJNYM RADIOWOZIE? CHĘTNYCH NIEWIELU

2018-02-08 15:41:31 (ost. akt: 2018-02-08 15:42:40)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Mławskie patrole ruchu drogowego od połowy stycznia mają terminale płatnicze, pozwalające regulować kierowcom mandaty na miejscu. Chętnych nie ma wielu.

Drogówka z zasady nie przyjmuje gotówki, chyba, że ktoś nie ma stałego miejsca zamieszkania. Jeśli „bez szemrania” przyjmiemy mandat, możemy zapłacić na dwa sposoby. Do 7 dni mamy czas na uregulowanie „kwitka” z bloczka mandatowego. Od niedawna płatności możemy też dokonać kartą w radiowozie. Do Mławy trafiły terminale płatnicze. Mławskie patrole ruchu drogowego dysponują w radiowozach urządzeniami płatniczymi od połowy stycznia. – Do Mławy trafiły cztery takie terminale – informuje Anna Pawłowska z KPP w Mławie. Płatności kartą to wygodna forma regulowania należności. Zdawałoby się, że każdy wolałby z niej skorzystać. Okazuje się, że nie dotyczy to mandatów. Policji trudno było przekonać do tego kierowców. Chętni znaleźli się 3 i 4 lutego. - W ciągu minionego weekendu, na terenie powiatu 12 kierowców, ukaranych mandatami skorzystało z tej nowej formy płatności. Najczęściej dotyczyło to kar o niższej wysokości – dodaje rzeczniczka policji.
Policja będzie miała okazję wykorzystać terminale, biorąc pod uwagę ilość wykroczeń i nałożonych mandatów. W całym 2017 roku drogówka wykryła 10 tysięcy 627 wykroczeń. Nałożono w sumie 9 tysięcy 334 mandatów. Reszta wykroczeń skończyła się pouczeniem lub wnioskami do sądu – jeśli kierowca nie przyjął mandatu. Mławski sąd rozpatrzył 321 takich wniosków. Porównując liczbę wykroczeń, można zaobserwować tendencję wzrostową. W 2017 r. było ich o około 1000 więcej niż rok wcześniej.

Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB