Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Zajęcia taneczne dla kobiet

2018-02-06 14:15:43 (ost. akt: 2018-02-06 15:00:35)

Podziel się:

Postawa to gracja, gracja to magia a magia to taniec – taka idea przyświeca programowi kursu „Świat tańca”, który od ponad trzech lat z powodzeniem realizuje Magdalena Faszcza.

Już od przyszłego miesiąca mławianki będą miały okazję spróbować swoich sił w różnych stylach tanecznych, takich jak flamenco, ale również bollywood, tango czy kizomba. Na zajęcia zapraszamy kobiety, które kochają taniec, muzykę i śpiew, a własny wiek traktują tylko umownie.

Kurs rozpocznie się już 2 marca 2018 r. i będzie odbywał się z podziałem na dwie grupy, z których pierwsza ukierunkowana jest wyłącznie na naukę tańca flamenco, a druga pozna tajemnice innych stylów tanecznych.

godz. 18.30-19.45 Flamenco – ze wszystkich rodzajów tańca najwięcej mówi o człowieku. Bywa kobietą kochającą, kobietą zdradzoną i kobietą współczującą. To kobieta żywioł i kobieta szczęśliwa, a co najważniejsze to dynamiczny rozwój i radość tworzenia dla każdego bez względu na wiek. Ta filozofia i sztuka rodem z hiszpańskiej Andaluzji, z pewnością przemówi do kobiet ekspresywnych oraz tych poszukujących sposobu na wyrażenie emocji.

godz. 20.00-21.15 Świat tańca – zajęcia taneczne nastawione na taniec użytkowy, z uwzględnieniem kultur świata. Panie poznają podstawowe elementy różnych stylów tanecznych, takich, jak: salsa, taniec brzucha, kizomba, tango, flamenco, taniec z rekwizytem. Podczas nauki podkreślane są podobieństwa ruchu, rytmów i ekspresji zawartych w wielu odmianach tańca.

Zajęcia ukierunkowana są na taniec solo, będą odbywały się cztery razy w miesiącu, w każdy piątek, a koszt miesięczny każdego z tych kursów wynosi 60 zł. Zgłoszenia na zajęcia przyjmowane są w recepcji Miejskiego Domu Kultury w Mławie oraz telefonicznie do 28 lutego 2018 r. Liczba miejsc ograniczona.            

Wszystkim zainteresowanym kursem paniom oraz miłośnikom flamenco polecamy również pokaz flamenco, w którym wystąpi Magdalena Faszcza wraz z zespołem „Ritmo Flamenco”. Koncert, podczas którego zaprezentowane zostaną charakterystyczne dla tej formy choreografie do śpiewu oraz muzyki gitarowej Piotra Okońskiego odbędzie się 23 lutego 2018 r., o godz. 18.30 w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie. Zapraszamy.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB