Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Aktywne ferie w naszym powiecie

2018-01-31 12:59:43 (ost. akt: 2018-01-31 13:03:47)

Autor zdjęcia: Archiwum "Kuriera"

Podziel się:

POWIAT\\\ Wspólne muzykowanie i gotowanie, serfowanie po internecie oraz karnawałowa zabawa – to tylko niektóre atrakcje podczas tegorocznych ferii m.in. w Wieczfni Kościelnej, Stupsku i Lipowcu Kościelnym. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

Wieczfniańska biblioteka także i w tym roku zaprosiła dzieci podczas ferii. Zajęcia trwały od 22 do 26 stycznia. Pierwszego dnia wypoczynku dzieci zmierzyły się w grach planszowych. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszyła się gra w bingo. Kolejnego dnia kolorowano rysunki. Postaci z obrazków „ożywiała” aplikacja Chromville. Natomiast dzięki aplikacji Gniezno 3D, uczestnicy zajęć wybrali się na spacer po Gnieźnie, podziwiając m. in. wnętrze katedry gnieźnieńskiej. Przy okazji poruszono temat bezpieczeństwa w internecie, przy pomocy zadań z książeczki „Poznaj bezpieczny Internet”. Nie zabrakło też wspólnego muzykowania z Młodzieżową Orkiestrą Dętą oraz warsztatów kulinarnych pod kierunkiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej.

Każdy dzień ferii zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stupsku wypełniony był przeróżnymi atrakcjami. - W bibliotece jest super - takimi słowami uczestnicy oceniali spędzony w instytucji czas. - Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, grach zespołowych, poznały zasady udzielania pierwszej pomocy – opowiada Elżbieta Mizerska, szefowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku. Trzeciego dnia mali goście biblioteki mogli zamienić się w ulubione postacie z bajek podczas balu karnawałowego.

Moc atrakcji czekało podczas ferii na dzieci z gminy Lipowiec Kościelny. Kadra miejscowego ośrodka kultury i sportu zadbała o różnorodne zabawy i zajęcia. Już pierwszego dnia uczestnicy dowiedzieli się - od strażaków i policjantów - jak bezpiecznie spędzić ferie i jak postępować kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Podczas zajęć plastycznych dzieci tworzyły plakaty oraz laurki dla babci i dziadka. Kolejnego dnia dzieci mogły wykorzystać swoje pokłady energii na konkurencje sportowe, grę w hokeja i piłkę siatkową. Bal karnawałowy - pod koniec ferii – stał się okazją do odziania się w niezwykłe stroje: wiedźmy, wróżki, postaci z bajek. Uczestnicy zajęć wspólnie bawili się także w Koło fortuny, Familiadę i You Can Dance.

Iwona Łazowa


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB