Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

46-letni mławianin jechał z prędkością 160 km/h

2018-01-29 12:28:40 (ost. akt: 2018-01-29 12:39:20)
30-letni mieszkaniec Warszawy, wyprzedzając kilka pojazdów ciężarowych, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka bmw

30-letni mieszkaniec Warszawy, wyprzedzając kilka pojazdów ciężarowych, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka bmw

Autor zdjęcia: KPP W Mławie

Podziel się:

Mławscy policjanci podsumowali ostatni weekend ferii na drogach pow. mławskiego. Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 197 kierowców, nietrzeźwego kierującego zatrzymano w centrum Mławy. Nie zabrakło także piratów drogowych.

Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 26 stycznia o godz. 17:50 na ul. Sienkiewicza w Mławie. Adam W. lat 24, kierował samochodem marki Fiat Cinquecento. W organizmie miał ponad 1,90 promila alkoholu. Młody kierowca stracił prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Podczas wzmożonych działań prewencyjno- kontrolnych policjanci ruchu drogowego ukarali mandatami 128 kierujących. Główne przewinienia to jak zwykle nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Rekordzista został zatrzymany w piątek, na drodze relacji Mława – Ciechanów, w miejscowości Krośnice. Kierujący samochodem osobowym marki Volvo, 46- letni mieszkaniec Mławy, jechał z prędkością 160 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi.

W miejscu, gdzie zatrzymano pirata drogowego, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 km/h, dzień wcześniej, tuż przed godz. 18:00 doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika z ustaleń, kierujący samochodem marki Audi A8, 30-letni mieszkaniec Warszawy, wyprzedzając kilka pojazdów ciężarowych, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem marki BMW. Kierującym bmw był 63-letni mężczyzna. W obu pojazdach byli pasażerowie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Kierowcy byli trzeźwi. Kierujący audi sprawca zdarzenia stracił prawo jazdy, czynności prowadzi KPP w Mławie.

Podczas ostatniego weekendu ferii, na drogach pow. mławskiego doszło do 5 kolizji drogowych. Przyczynami tych zdarzeń było wtargnięcie zwierzęcia na jezdnię, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wymijanie oraz w 2 przypadkach – niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Nie odnotowano natomiast żadnego wypadku drogowego.

Pomimo zakończonych na Mazowszu ferii zimowych, wzmożone działania prewencyjne mławskiej policji, dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, potrwają do 25 lutego, a zatem do zakończenia ferii zimowych na terenie kraju. W tym czasie można się zatem spodziewać częstych kontroli drogowych.

Źródło: KPP w Mławie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB