Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Rekordowa grzywna dla mławskiego kierowcy autobusu

2018-01-24 10:53:57 (ost. akt: 2018-01-24 10:56:12)

Autor zdjęcia: KPP W Mławie

Podziel się:

Mławscy policjanci ruchu drogowego, podczas kontroli autokaru, którego kierowca miał wyjechać w trasę do Wrocławia, wystawili mandat w wysokości 2000 złotych. Kierowca, chcąc uniknąć problemów związanych z przekroczeniem czasu pracy, korzystał z karty innego kierującego.

Autokary, w czasie ferii, są pod szczególnym nadzorem policji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 stycznia na terenie Mławy. Patrol ruchu drogowego skontrolował autokar marki Scania Touring, którego kierowca wykonywał kurs dla lokalnego przewoźnika. Podczas prowadzonych kontroli autokarów, policjanci zwracają szczególną uwagę na czas pracy kierowcy, zarejestrowaną prędkość jazdy oraz czas odpoczynku i aktywności kierującego- zarejestrowane na karcie. Jak się okazało podczas kontroli, 57-letni kierowca, mieszkaniec Mławy, chcąc uniknąć kłopotów, związanych z przekroczeniem czasu pracy, posługiwał się kartą kolegi z pracy. Takie zachowanie, zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym jest poważnym naruszeniem przepisów.

Zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym, za używanie tej samej wykresówki lub karty kierowcy przez kilku kierowców grozi grzywna w wysokości 2 000 zł. Poza wysoką karą pieniężną dla kierowcy, karta kolegi, którą się nielegalnie posługiwał, została zatrzymana i odesłana do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, gdzie zostanie zniszczona.

Przestrzeganie czasu pracy kierowcy ma duże znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom, dlatego podczas kontroli autobusów policjanci zwracają na to szczególną uwagę. Wzmożone kontrole drogowe potrwają do końca ferii.

Źródło: KPP w Mławie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB