środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Zwycięzca programu „Mam talent”- Marcin Wyrostek zagra w Mławie

2018-01-23 14:53:43 (ost. akt: 2018-01-23 14:54:33)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

POWIAT\\\ Marcin Wyrostek – akordeonista, zwycięzca drugiej edycji programu „Mam talent” przyjedzie do Mławy. Zagra w naszej państwowej szkole muzycznej.

W Mławie odbędzie się pierwszy z cyklu (pięciu) koncertów, współorganizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury, promujących na Mazowszu najnowszą płytę Marcina Wyrostka POLACC.

Artysta z zespołem wystąpi 2 lutego o godz. 19 w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Wstęp na koncert jest wolny.
Zespół stanowią: Marcin Jajkiewicz – wokal, Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitar, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

Akordeonista Marcin Wyrostek jest zwycięzcą drugiej edycji programu Mam talent. Jest laureatem 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertował na największych scenach muzycznych i festiwalach, m.in.: 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę Magia del Tango, platynę za album For Alice i podwójną platynową płytę za krążek Coloriage.

Akordeon trafił do rodziny Marcina Wyrostka dzięki jego dziadkowi, który na instrument wymienił jedną ze swoich… krów. Pierwszym akordeonistą w rodzinie i nauczycielem Marcina był jego tata. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze, a następnie na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie wykłada.

Mława to pierwszy przystanek na mazowieckiej trasie koncertowej Marcina Wyrostka. Zaprezentuje materiał z płyty POLACC, wydanej w październiku 2017 roku. Album POLACC jest autorskim spojrzeniem na polską muzykę. Cechuje go duża różnorodność. Na płycie znalazły się utwory inspirowane tradycyjnymi brzmieniami, muzyką ludową, współczesną muzyką poważną, ale także filmową czy żydowską. Znajdziemy na niej utwory wielkich mistrzów polskiej muzyki, takich jak: Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar czy Witold Lutosławski. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej oraz autorskich kompozycji.
Głównym organizatorem cyklu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Współorganizatorami mławskiego koncertu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Mławie, Burmistrz Miasta Mława, Starosta Powiatu Mławskiego.

Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB