Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

O bezpieczeństwie z seniorami

2018-01-20 08:00:00 (ost. akt: 2018-01-19 14:07:30)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Dzień Babci i Dziadka – to doskonała okazja by spotkać się z bliskimi seniorami i porozmawiać o bezpieczeństwie. Mławscy policjanci gościli ostatnio u seniorów z klubu „Pogodny Uśmiech”. Spotkanie profilaktyczne zorganizowano we współpracy ze strażą pożarną.

Policjanci omówili sposoby działania przestępców i oszustów. Seniorzy obejrzeli filmy, przygotowane na potrzeby szkoleniowe. Policjanci ostrzegali przed działaniem oszustów, działających m.in. metodą „na wnuczka” i „ na policjanta”. Pomimo licznych apeli o ostrożność oszuści nadal okradają starsze osoby, modyfikując jedynie dobrze znane, przestępcze metody. Rozmawiano także na temat bezpieczeństwa na drodze- w tym w szczególności o bezpieczeństwie pieszych. Obecni na spotkaniu seniorzy otrzymali od policjantów praktyczny upominek – elementy odblaskowe .

Inny, ważny temat spotkania przedstawił funkcjonariusz straży pożarnej, który ostrzegł przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, zwanym czadem. Wyjaśnij w jak prosty i tani sposób uchronić się przed niebezpieczeństwem zatrucia tlenkiem węgla – wystarczy montaż niewielkiego czujnika.

Już w najbliższą niedziele Dzień Babci a w poniedziałek Dzień Dziadka – to doskonała okazja by odwiedzić swoim bliskich seniorów i porozmawiać z nimi o zagrożeniach oraz zasadach bezpieczeństwa. Troska rodziny, stały kontakt, zaufanie i częste rozmowy – to najskuteczniejsze działanie profilaktyczne, chroniące osobę starszą przed niebezpieczeństwami. Odwiedzając babcię i dziadka warto dołożyć do prezentu ulotkę profilaktyczną, opracowaną przez mławską policję i wspólnie z seniorem omówić treść policyjnych porad „Bądź ostrożny – nie daj się oszukać”.

Źródło: KPP w Mławie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB