Alfred Jóźwiak na podium

2018-01-11 08:47:42 (ost. akt: 2018-01-11 08:49:09)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

W Toruniu odbyły się II Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w LA Masters. Bardzo dobrze zaprezentował się na tych zawodach mławski zawodnik Alfred Jóźwiak (Zawkrze Mława).

Mławianin startował na dwóch dystansach, zwyciężył w biegu na 60 metrów z wynikiem 8,95 i na 200 metrów (31,75). Były to najlepsze wyniki w kat. M- 75, które są nowymi rekordami Polski.
W zawodach startowało 150 lekkoatletów, poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Ustanowione zostały 22 rekordy Polski.
W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja województwa warmińsko- mazurskiego, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z województwa mazowieckiego. Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie Mazowsza był mławski zawodnik Alfred Jóźwiak, w biegu na 60 metrów zdobył 1188 punktów, a w biegu na 200 metrów – 862 punkty.