środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Na trawnikach parkują bogaci

2018-01-05 14:40:32 (ost. akt: 2018-01-05 14:41:51)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Dlaczego tylko „bogaci kierowcy” nieprawidłowo parkują przed marketem na Osiedlu Młodych? Jak zachowanie kierowców „umila” życie mieszkańców? O tym i innych sprawach dyskutowano podczas zebrania mławskiego Osiedla nr 15.

Mieszkańcy Osiedla Młodych spotkali się z władzami w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie 13 grudnia. Szymon Wyrostek - przewodniczący zarządu osiedla zaprezentował zgromadzonym sprawozdanie ze swojej działalności i przypomniał sprawy z poprzednich zebrań.

Podczas późniejszej dyskusji, wiele uwagi poświęcono niewłaściwym zdaniem mieszkańców zachowań kierowców ciężarówek oraz klientów popularnego supermarketu. Zastrzeżenia dotyczą m.in. parkowania w miejscach niedozwolonych. Nie wszyscy klienci korzystają ze sklepowego parkingu. Obstawiony pojazdami jest także teren przed blokami. Lokatorzy narzekają na hałas i dewastacje trawników. Rozsierdzeni sytuacją chcieli wiedzieć, kto pozwolił na budowę supermarketu w tej lokalizacji. Gospodarz miasta poinformował, że inwestor nie zdradził swoich zamiarów, zanim nie uzyskał potrzebnych pozwoleń. Burmistrz znał sprawę, gdyż wcześniej spotkał się z mieszkańcami, którzy przybyli w tej sprawie do ratusza.

Podczas zebrania osiedla mieszkańcy dopytywali o działania zaradcze. Strażnicy miejscy mieli częściej zaczęli pojawiać się na osiedlu. Komendant straży oświadczył, że już są pierwsze tego skutki.

– Patrole na Osiedle Młodych wysyłane są częściej i już są efekty. Mieszkańcy zaczynają parkować z uwzględnieniem przepisów – powiedział na zabraniu Marek Wysocki - komendant Straży Miejskiej w Mławie. Inaczej taki postój może zakończyć się nawet 300 złotowym mandatem, jeśli pojazd trochę postoi z włączony silnikiem. - Tak parkują tylko bogaci – skwitował komendant straży i zapowiedział kolejne patrole. Zachęcał też do wzywania strażników pod numerem alarmowym straży – 986 (pn - pt, w godz. 7 – 22).

Zaradzić problemom z parkowaniem i dewastacjami ma inwestycja (warta około 1,5 mln zł) na Osiedlu Młodych w pobliżu wspomnianego sklepu, którą planuje burmistrz Sławomir Kowalewski. Modernizacja będzie obejmować przebudowę drogi, budowę parkingów, odwodnienia i oświetlenia. Według zapewnień gospodarza miasta, projekt ma być gotowy do końca stycznia 2018 r. Czy miasto podejmie dalsze działania w niedługim czasie, będzie wiadomo jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wiele zależy od możliwości finansowanych miasta. Burmistrz ma rozmawiać z radnymi miejskimi o przeznaczeniu środków budżetowych na ten cel.

Omawiano też sprawy całego miasta m.in. problem ze smogiem. Wciąż nie brakuje osób ogrzewających domy śmieciami, przez co zatruwają otoczenie. Mieszkańcy Osiedla Młodych dopytywali na jakiej podstawie prawnej strażnicy mogą kontrolować posesje. Komendant straży wyjaśnił, że ustawa o ochronie przyrody gwarantuje takie prawo burmistrzowi a ten może zlecić zadanie strażnikom. Mogą oni także kontrolować parkowanie, ale na drogach publicznych oraz na parkingach oznaczonych (znakami) jako strefa ruchu. Na terenie prywatnym (nawet przed marketami) strażnicy nie mogą sprawdzać kierowców, czy dobrze zaparkowali.

Iwona Łazowa

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #2435827 | 94.254.*.* 7 lut 2018 19:01

  Dlaczego ta jednostka nie została rozwiązana? to jest strata budżetu a efekty pracy żadne.Należy wybrać burmistrza,który rozwiąże straż.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xawery #2413477 | 83.28.*.* 9 sty 2018 09:05

  Panie Wysocki, te wypowiedziane słowa, że na trawnikach parkują bogaci, świadczą tylko o tym że kiedyś stawiając Pana na Komendanta, popełniono błąd---i tylko za to wypowiedz w której brak jakiej kolwiek logiki, winien Pan zostać zdegradowany, i odwołany, bo te gwiazdki na pagonach przycmiły Panu prawidłówe oceny i wypowiedzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Waldek #2411237 | 77.253.*.* 6 sty 2018 13:33

   Co dobre to burmistrz, co niedobre to krasnoludki

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. !!!!! #2410608 | 178.235.*.* 5 sty 2018 15:20

    Burmistrz nie wiedział co tam będzie? (oczywiście chodzi o supermarket) to ciekawe kto wydał decyzję o warunkach zabudowy na konkretny cel inwestorowi, a nawet gdyby był tam plan miejscowy to wiadomo pod co teren jest przeznaczony. Nie wciskaj ciemnoty ludziom!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz