środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Nagroda dla naszego dzielnicowego Tomasza Karpińskiego

2017-12-22 09:17:43 (ost. akt: 2017-12-22 12:10:03)

Autor zdjęcia: KWP W RADOMIU

Podziel się:

W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Akademia dzielnicowego – Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” realizowanego w ramach programu "Razem bezpieczniej". W trakcie spotkania wręczono nagrody pięciu dzielnicowym, którzy opracowali i przeprowadzili najciekawsze inicjatywy profilaktyczne. Wśród nagrodzonych był nasz dzielnicowy st.asp. Tomasz Karpiński.

Realizacja projektu pn. „Akademia dzielnicowego – Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” odbywała się w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” i była realizowana przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu, wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych „Delta”. Celem projektu było budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa przy zaangażowaniu i wiodącej roli w tym zakresie dzielnicowych oraz aktywnym udziale mieszkańców i osób przebywających na danym terenie. Realizacja działań profilaktycznych przeprowadzonych indywidualnie przez wszystkich dzielnicowych na terenie garnizonu mazowieckiego była poprzedzona szkoleniami, w których uczestniczyli dzielnicowi w okresie od września do grudnia 2017 roku.

Dzielnicowi podjęli lokalne inicjatywy z zakresu profilaktyki społecznej w swoim rejonie służbowym, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa i wpisały się w realizację programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Wszystkie lokalne inicjatywy podlegały ocenie  przeprowadzonej przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli instytucji organizatorów i partnerów przedsięwzięcia.
Podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka wręczył nagrody pięciu dzielnicowym za najciekawsze lokalne inicjatywy profilaktyczne zrealizowane w podległych rejonach służbowych. Wśród wyróżnionych znalazł się st. asp. Tomasz Karpiński, dzielnicowy z Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego Pan Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury w Radomiu MUW i Sławomir Bartosiewicz kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW, przedstawiciel Stowarzyszenia DELTA Pan Bogusław Tundzios oraz przedstawicielki Mazowieckiego Samorzadowego Cebtrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.
Nagrodzone działania profilaktyczne dzielnicowego z KPP w Mławie dotyczyło bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców gminy. St. asp. Tomasz Karpiński przeprowadził diagnozę z wykorzystaniem ankiety skierowanej do nauczycieli trzech szkół podstawowych w której ustalił główne zagrożenia bezpieczeństwa młodzieży szkolnej. Ujawnione zagrożenia stanowiły podstawę do przeprowadzenia działań profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą „Odpowiedzialni rodzice – pewny i bezpieczny start dziecka w przyszłość”, które wpisywały się w program „Razem dla lokalnego bezpieczeństwa” i „Dzielnicowy bliżej nas”.

Kierunki działania w ramach programu obejmowały rodziców, nauczycieli i młodzież szkolną. Partnerami i współorganizatorami byli: KRUS Placówka terenowa Mława, Urząd Gminy Wieczfnia Kościelna, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z terenu gm. Wieczfnia Kościelna tj. Wieczfni Kościelnej, Uniszkach Zawadzkich i Windykach. Z inicjatywy dzielnicowego opracowano ulotkę informującą o zagrożeniach dzieci i sposobach zapobiegania, w której wyszczególniono: cyberprzemoc, używki, dopalacze, zagrożenia występujące w miejscu zamieszkania i wobec dziecka zamieszkałego w środowisku wiejskim.

Uczestnikom spotkań przekazano 250 ulotek, które zawierały dane adresowe dzielnicowego. Podczas spotkań z udziałem młodzieży dzieci i nauczycieli dzielnicowy wykorzystywał opracowany osobiście pokaz multimedialny. Działania dzielnicowego i instytucji współpracujących spotkały się z pozytywną oceną rodziców i nauczycieli oraz bezpośrednio przyczynią się do zapobiegania zagrożeniom bezpieczeństwa wśród młodzieży szkolnej. Gratulujemy.

Źródło: Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu, Oprac. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB