Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Galeria „13" zaprasza na wystawy

2017-12-13 09:21:35 (ost. akt: 2017-12-13 09:23:52)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

Galeria „13" z siedzibą w Centrum Medycznym w Mławie, ul. Żwirki 26 oraz Zarząd Grupy Rekonstrukcji Ludności Cywilnej Mława zapraszają na wernisaż wystawy pt. "GRHLC w obiektywie", który odbędzie się w piątek 15 grudnia 2017 r. o godz. 1700.

Wystawa została podzielona na dwie części. Pierwsza - fotograficzna, to konglomerat zdjęć przedstawiający sylwetki członków grupy z różnych rekonstrukcji m.in. mławskich, z Sierpca, z Białegostoku, Łomianek, Sarnowej Góry, Gołotczyzny, Przemyśla itp. Są to fotogramy, gdzie naszych aktorów można zobaczyć w akcji w czasie odgrywania scen oraz zdjęć pozowanych, gdzie możemy podziwiać profesjonalne stroje w zależności od potrzeb z różnych epok historycznych.

Swoje zdjęcia do wystawy użyczyli: Danuta Gastołek, Kaja Gastołek, Darek Tadrzyński, Marcin Tadrzyński, Janusz Dębski, Bartosz Kuniński, Magdalena Kunińska, Andrzej Kowalski, Jacek Kwiatkowski.

Na fotografiach możemy zobaczyć: rodzinę Kunińskich, rodzinę Nowakowskich, Edytę Piechocką i Marcina Piechockiego, Dorotę i Darka Tadrzyńskich, Jacka Kwiatkowskiego, Marię Świtoń, Elę Rzodkiewicz i Ewę Rzodkiewicz, Kazimierza Kruszewkiego, Joannę Rodowicz, Wiesławę Zakrzewską, Barbarę Florysiak i Henryka Walaska.

Druga wystawa - dokumentalna, która znajduje się w gablotach na półpiętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie, ul. 3 Maja 5 prezentuje dorobek grupy z ostatnich lat w postaci artykułów prasowych (tych ogólnopolskich i lokalnych), filmów fabularnych i dokumentalnych (w których brali udział nasi rekonstruktorzy), dyplomów, podziękowań, nagród, plakatów, zaproszeń itp.

W programie spotkania znajdzie się m.in.
artystyczne podsumowanie 17-letniej działalności Galerii, otwarcie wystawy pt. "GRHLC w obiektywie", wręczenie dyplomów "Przyjaciela Galerii", konkurs, śpiewanie kolęd, słodki poczęstunek. Wystawy można oglądać do 13 stycznia 2018 r.
Poleca Janusz Dębski i prezes zarządu GRHLC Mława Elżbieta Rzodkiewicz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB