Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Dzierzgowo. Mieszkańcy mogą składać wnioski

2017-11-24 14:37:02 (ost. akt: 2017-11-24 14:40:25)

Podziel się:

Mieszkańcy planujący wymianę pieca mogą starać się o dofinansowanie. Dotacja może wynosić 75% wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 5 tys. zł.

Dzierzgowski samorząd zamierza wziąć udział w programie pod nazwą „Modernizacja indywidualnych kotłowni przez osoby fizyczne na terenie Gminy Dzierzgowo”. Jest on możliwy do sfinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie.
W ramach programu można uzyskać dofinansowanie do zakupu pieca. Kwota bezzwrotnej dotacji ma wynieść do 75% wartości pieca, jednak nie więcej niż 5 tys. zł.

O środki finansowe będą wnioskować właściciele nieruchomości z terenu gminy, którzy nie prowadzą i nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej w miejscu realizowanego zadania.

Do zdobycia są pieniądze na wymianę kotłowni i palenisk węglowych na gazowe, olejowe albo opalane biomasą. W ramach programu możliwe będzie też zastąpienie pieców gazowych, olejowych lub opalanych biomasą na źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła. Jak podkreślono na stronie internetowej urzędu gminy, właściciele nieruchomości nie będą mogli dostać pieniędzy na montaż pieca na węgiel lub ekogroszek.

Formularze wniosków są dostępne na stronie Dzierzgowo.pl oraz w siedzibie urzędu. Należy je składać w pokoju nr 14, najpóźniej do 15 grudnia b.r.
Jak zaznaczają urzędnicy, uzyskanie dofinansowania oraz jego wysokość są uzależnione do tego czy i na jakich warunkach zostanie ogłoszony przez stołeczny WFOŚ nabór wniosków w 2018 r.

Warto dodać, że dofinansowanie nie obejmuje m.in. takich rzeczy jak: koszty związane z przygotowaniem dokumentacji technicznej inwestycji, demontaż starego źródła ciepła, wkład kominowy, koszty przyłącza do sieci oraz roboty instalacyjne wewnątrz obiektów (modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody). Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na witrynie internetowej urzędu gminy.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dofinansowania do wymiany nieekologicznego pi #2485610 | 178.255.*.* 16 kwi 2018 20:02

    Prędzej czy później KAŻDY kto ma piec poniżej 5 klasy emisji będzie zmobilizowany czy nawet zmuszony do wymiany. Biedny czy bogaty nikogo to nie ominie. Ja mam kocioł (Mini Bio) na biomasę, na pelet – zakupiony kilka lat temu. Jakby kilka lat temu były dofinansowania, to sam chętnie bym z nich skorzystał :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz