Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

5 sprawdzonych sposobów na OC

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Jak płacić mniej za OC? To pytanie spędza sen z powiek polskim kierowcom, którzy w dobie niekończących się podwyżek poszukują metod na obniżenie składki na obowiązkowe ubezpieczenie. Jeśli jesteś jednym z nich, przychodzimy z odsieczą. Poznaj 5 sprawdzonych i zupełnie legalnych sposobów na tańsze OC.

1. Wybierz najtańszą polisę

Banał, prawda? Wystarczy, że znajdziesz najtańsze OC i je wykupisz. Nie ma bowiem znaczenia, czy zapłacisz za polisę 500 zł, czy 1500 zł, bo tak czy inaczej dostajesz ten sam produkt o identycznym zakresie ochrony. Dlatego przed wyborem konkretnej oferty koniecznie porównaj ceny. W kilka chwil zrobisz to za pośrednictwem porównywarek ubezpieczeniowych online lub u agenta ubezpieczeniowego, który dysponuje własnym kalkulatorem. Tak samo możesz znaleźć korzystne ubezpieczenie AC przez Internet.

2. Opłać składkę za jednym razem

Zastanawiasz się nad opłaceniem OC w ratach? Nie rób tego, jeśli chcesz zapłacić jak najmniej. Rozkładając składkę na kilka rat, za tę samą polisę płacisz towarzystwu ubezpieczeniowemu więcej, niż gdybyś uregulował należność za jednym razem. Różnice są niekiedy znaczące i wynoszą nawet 30%, dlatego staraj się unikać rat.


3. Kup auto z małym silnikiem

Wraz ze wzrostem pojemności silnika wzrasta również wysokość składki OC, więc jeśli chcesz zapłacić jak najmniej, kup oszczędne i mało dynamiczne auto. Unikaj modeli o sportowym charakterze i aut z dużym silnikiem znanych z szybkiej jazdy. Wybierając sportowy samochód, ryzykujesz droższym ubezpieczeniem niezależnie od towarzystwa, w którym zamierzasz je wykupić.


4. Dopisz drugiego kierowcę do dowodu

Jeśli Twoja składka osiąga zawrotne kwoty ze względu na Twój młody wiek lub brak historii ubezpieczeniowej, nie musisz automatycznie się na nią godzić. Przy odrobinie wysiłku możesz ją zredukować, dopisując do dowodu rejestracyjnego drugiego kierowcę, który posiada maksymalne zniżki. Pamiętaj, że w tym celu umowa kupna-sprzedaży musi być wystawiona zarówno na Ciebie, jak i na niego.


5. Nie wyrządzaj szkód

Dowolna szkoda zgłoszona Twojemu ubezpieczycielowi skutkuje podwyższeniem składki OC na kilka lat. Choć każda firma inaczej liczy obciążenia z powodu wyrządzonej szkody, to sprawca zawsze powinien przygotować się na droższe ubezpieczenie. Żeby się dowiedzieć, jak dana firma traktuje szkodowych kierowców, przeczytaj opinie o Benefia OC, AXA Direct, PZU, Warta bądź jakimkolwiek innym towarzystwie, które oferuje obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB