Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Podsumowali 45 lat badań - wystawa w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

2017-11-17 12:09:25 (ost. akt: 2017-11-17 14:11:57)

Podziel się:

W środę 15 listopada w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie otwarto wystawę, która pokazuje efekt 45 lat prac archeologicznych.

Wernisaż miał miejsce w sali wystaw czasowych MZZ. Podziękowania złożono m.in. dla Andrzeja Grzymkowskiego, który przez 45 lat organizował badania archeologiczne na obszarze Ziemi Zawkrzeńskiej.

Dyrektor muzeum Leszek Arent podkreślił, że dużą wartość dla prowadzonej przez niego placówki mają znaleziska przynoszone przez mieszkańców powiatu, na przykład rolników.
– Chciałbym wyróżnić pana Edwarda Wojtasia, który kopiąc ziemię, znalazł miecz z pierwszego wieku przed naszą erą. Przyniósł go do muzeum. Taka postawa wymaga wyróżnienia – zaznaczył dyrektor MZZ.

Na wystawie goście mogli zobaczyć nie tylko poszczególne eksponaty, ale także fotografie z prowadzonych prac archeologicznych. Bardzo interesującymi ekspozycjami z całą pewnością są rekonstrukcja stosu pogrzebowego, na którym palono zmarłego oraz rekonstrukcja pochówku wojownika z XI – XII wieku. O poszczególnych eksponatach gościom opowiadał Andrzej Grzymkowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB