Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Niedziela, 27 kwietnia 2025. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Podsumowali 45 lat badań - wystawa w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

2017-11-17 12:09:25 (ost. akt: 2017-11-17 14:11:57)

Podziel się:

W środę 15 listopada w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie otwarto wystawę, która pokazuje efekt 45 lat prac archeologicznych.

Wernisaż miał miejsce w sali wystaw czasowych MZZ. Podziękowania złożono m.in. dla Andrzeja Grzymkowskiego, który przez 45 lat organizował badania archeologiczne na obszarze Ziemi Zawkrzeńskiej.

Dyrektor muzeum Leszek Arent podkreślił, że dużą wartość dla prowadzonej przez niego placówki mają znaleziska przynoszone przez mieszkańców powiatu, na przykład rolników.
– Chciałbym wyróżnić pana Edwarda Wojtasia, który kopiąc ziemię, znalazł miecz z pierwszego wieku przed naszą erą. Przyniósł go do muzeum. Taka postawa wymaga wyróżnienia – zaznaczył dyrektor MZZ.

Na wystawie goście mogli zobaczyć nie tylko poszczególne eksponaty, ale także fotografie z prowadzonych prac archeologicznych. Bardzo interesującymi ekspozycjami z całą pewnością są rekonstrukcja stosu pogrzebowego, na którym palono zmarłego oraz rekonstrukcja pochówku wojownika z XI – XII wieku. O poszczególnych eksponatach gościom opowiadał Andrzej Grzymkowski.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB