Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Policyjne działania „Listopadowy Weekend”

2017-11-10 23:04:00 (ost. akt: 2017-11-10 22:59:33)

Podziel się:

Mławscy policjanci prowadzą działania prewencyjno- kontrolne, realizowane na terenie całego Mazowsza pn. „Listopadowy Weekend”. W związku z przewidywanym nasileniem ruchu, na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania potrwają do 12 listopada.

Policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci sprawdzają prędkość, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych przy przewozie dzieci, stan techniczny pojazdów, kontrolują trzeźwość kierujących.

Pod szczególnym, policyjnym nadzorem są także piesi. Policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przez pieszych przepisów ruchu drogowego, w tym używanie elementów odblaskowych. Kontrolują także zachowanie kierowców względem pieszych.

Policjanci apelują - okres jesienno-zimowy to czas kiedy uczestnicy ruchu drogowego muszą zachować szczególną ostrożność. Kierowcy powinni dostosować swój styl jazdy do warunków panujących na drogach. Piesi natomiast pamiętać, że mogą być słabo widoczni. Zanim wejdziemy na przejście warto upewnić się, czy kierowca nas widzi i ma szansę bezpiecznie wyhamować. Pamiętajmy, że wtargnięcie na jezdnię pieszego jest wykroczeniem. Potrącenie pieszego przez samochód kończy się najczęściej poważnymi obrażeniami a nawet śmiercią pieszego uczestnika ruchu drogowego - dlatego nie warto ryzykować wchodząc na jezdnię bez zastanowienia i zachowania ostrożności.

Pamiętajmy także, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Niewielki odblask powoduje, że pieszy jest widoczny z odległości ok. 100 metrów – odblask zatem może uratować życie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB