Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Na Szpitalnej zderzyły się trzy samochody

2017-11-03 12:35:36 (ost. akt: 2017-11-03 15:24:36)

Autor zdjęcia: KPP MŁAWA

Podziel się:

Mławscy policjanci podsumowali trwające od 27 października działania prewencyjno – kontrolne pn. „Znicz 2017”. W tych dniach, na drogach pow. mławskiego nie doszło do żadnego, poważnego wypadku drogowego, odnotowano natomiast 15 kolizji.

Dzień Wszystkich Świętych na naszych drogach minął bezpiecznie. Policjanci, przez ponad 8 godzin, prowadzili ręczną regulację ruchem w okolicach mławskich cmentarzy.

Do najpoważniej wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 29 października o godz. 16:30, na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej, PCK i Dobrskiej w Mławie. Zderzyły się tam 3 samochody osobowe. Kierowca peugeota z przyczepką, 29- letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc ul. Szpitalną, nie zastosował się do znaku STOP i uderzył w samochód marki Opel Insignia, jadący ul. Dobrską. Zepchnięty ze swojego pasa ruchu opel, wpadł na bmw x3, którego kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem na ul. Szpitalnej. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W wyniku wypadku 3-letnia dziewczynka, jadąca w peugeocie, zostało przewiezione na obserwację do szpitala w Ciechanowie.

Przyczynami zgłoszonych kolizji drogowych było najczęściej nieprawidłowe wykonywanie manewrów – w tym przede wszystkim cofania, omijania i wymijania. Pomimo apeli do kierujących i pieszych o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zachowanie szczególnej ostrożności, nie zabrakło osób popełniających wykroczenia. Policjanci ruchu drogowego ukarali mandatami ponad 200 osób, w tym 169 kierowców i 33 pieszych. Ujawnione wykroczenia, popełnione przez kierowców to najczęściej przekraczanie dozwolonej prędkości, niestosowanie pasów bezpieczeństwa lub fotelików ochronnych przy przewozie dzieci, nieprawidłowe wyprzedzanie. Przewinienia pieszych to nieużywanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 1020 kierowców – i jak się okazało, wszyscy kontrolowani kierujący samochodami byli trzeźwi, natomiast o braku rozsądku można mówić w przypadku 10 zatrzymanych rowerzystów, którzy wybrali się w drogę, będąc pod wpływem alkoholu. Pijany rowerzysta na drodze stwarza poważne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Przykładem drogowej brawury i braku rozsądku może być także zatrzymany pirat drogowy, który w kilka minut zebrał 25 punktów karnych. Został zatrzymany 1 listopada o godz. 17:20, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Uniszki Zawadzkie. Kierujący samochodem marki Peugeot 206, 19-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, popełnił też inne wykroczenia, m.in.: wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Młody kierowca stracił prawo jazdy.

Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne policji będą kontynuowane podczas najbliższego weekendu. Policyjne patrole czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących, sprawdzać przestrzeganie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa, urządzeń do przewożenia dzieci oraz trzeźwość kierujących a także stan techniczny pojazdów. Pod policyjnym nadzorem będą również piesi i rowerzyści.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB