Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Dębsk. Akcja dla chorej Mai

2017-10-31 13:42:54 (ost. akt: 2017-10-31 13:46:21)

Autor zdjęcia: SP Dębsk

Podziel się:

W Szkole Podstawowej w Dębsku dzieci i nauczyciele wspólnie zorganizowali akcję charytatywną dla chorej, pięcioletniej Mai. W działania włączyło się wiele osób, w tym panie z koła ,,Ale Babki”.

Szkoła Podstawowa w Dębsku (gm. Szydłowo) od wielu lat kultywuje idee wolontariatu. Tym razem przyczyną do podjęcia takich działań była informacja o chorobie pięcioletniej Mai, mieszkanki naszego powiatu. Dziewczynka zmaga się z poważną wadą serca, wymagającą natychmiastowego leczenia. Jego koszt wynosi 155 tys .zł.

Samorząd uczniowski pod kierunkiem Ewy Dzilińskiej zorganizował zbiórkę pieniędzy i maskotek na charytatywną licytację, zaś jak zwykle ofiarne panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” tej inicjatywie podporządkowały tegoroczne obchody Święta Ziemniaka.

Priorytetem były jednak działania skupione na zasileniu konta Mai: licytacje, loteria fantowa, sprzedaż ciast i zdjęć, kontynuacja zbiórki pieniężnej.
Zebrana kwota przybliżyła Maję do upragnionego celu, choć droga jeszcze daleka. Każdy ofiarowany grosik może ocalić dziewczynce życie. Przyczynić się może do tego każdy. Zbiórka na rzecz 5-latki trwa nadal.
oprac. BartosKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lggl #2364617 | 94.254.*.* 1 lis 2017 01:02

    A duży zaklad koreański 1000 zl zebrał porażka .....

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz