środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Rusza policyjna akcja „Znicz 2017”

2017-10-27 11:01:49 (ost. akt: 2017-10-27 11:06:43)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Już od dziś rozpoczynają się wzmożone działania prewencyjno – kontrolne policji pod nazwą „Znicz 2017”. Zbliżające się święta to czas spotkań rodzinnych ale także okres zwiększonego ruchu drogowego. Dlatego już w ten weekend policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach Mazowsza i odwiedzających miejsca spoczynku swoich bliskich.

Działania „Znicz 2017” na Mazowszu potrwają do 2 listopada. W ramach akcji, funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizowali czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży oraz utrzymanie płynności ruchu. Intensywność działań dostosowana zostanie do przewidywanego natężenia ruchu i lokalnych uwarunkowań.

W trakcie działań na drogach policjanci będą sprawdzać m.in.: przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Mławscy policjanci, dzięki współpracy z MOPS w Mławie, podczas kontroli drogowych, rozdawać będą kierowcom ulotki, ostrzegające przed jazdą pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz przypominające o sankcjach za wykroczenia drogowe, w tym przekraczanie dozwolonej prędkości.

Policjanci radzą:
- Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!
- Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych.
- Prowadzą samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe. Pamiętajmy, że w tym okresie, w wielu miejscach wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.
- Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów.
- Nie zostawiajmy w samochodach wartościowych przedmiotów i dokumentów. Odwiedzając groby bliskich, pamiętajmy że wśród mijających nas osób mogą być złodzieje i kieszonkowcy, pilnujmy swoich rzeczy.

Uwaga, zmiany w organizacji ruchu na terenie Mławy

Przypominamy, że w środę 1 listopada 2017 r. , na kilku ulicach w rejonie mławskich nekropolii zostanie zmieniona organizacja ruchu. Kierowców i pieszych prosimy o szczególną ostrożność. W tym dniu autobusy Mławskiej Komunikacji Miejskiej będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy, obowiązującym w dni powszednie (ze względu na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach 18 Stycznia, Nowowiejskiej i Maksymiliana Marii Kolbego, autobusy linii A nie będą się zatrzymywały na przystanku przy cmentarzu komunalnym).

CMENTARZ PARAFIALNY:

ul. Nowowiejska – ulica jednokierunkowa, ruch od ul. 18 Stycznia do ronda „Solidarności”, zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni;
ul. Browarna – ulica bez przejazdu, dopuszczony ruch od strony ul. Warszawskiej do ogrodzenia cmentarza;
 CMENTARZ KOMUNALNY:
ul. Maksymiliana Marii Kolbe – ulica jednokierunkowa, ruch od ronda „Solidarności” do cmentarza, zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni;
ul. Żabieniec – ulica jednokierunkowa, ruch od cmentarza w kierunku ul. Warszawskiej;
 CMENTARZ PARAFIALNY – WÓLKA:
ul. Cmentarna – ulica jednokierunkowa na odcinku od ul. Napoleońskiej, wzdłuż ogrodzenia do końca cmentarza, wyjazd w kierunku ul. Studzieniec. Na ulicy Cmentarnej obowiązują jednostronne zakazy zatrzymywania się;

oprac. st. asp. Anna Pawłowska
źródło: Zespół Prasowy/ WRD KWP z/s w Radomiu
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB