środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

PZD: nie ma szans na inny projekt

2017-10-14 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-13 14:36:05)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Przedsiębiorcy prowadzący swoje działalności przy ul. Lelewela apelują o zmianę koncepcji przebudowy tej drogi. Chcą, aby miejsca postojowe przy ich firmach nie zostały zlikwidowane. Jednak starostwo ma już pozwolenie na budowę i według zarządu dróg zmiana projektu nie jest możliwa.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Projekt budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Sienkiewicza i Lelewela zakłada także zmodernizowanie okolicznych dróg, w tym m.in. całej ulicy Lelewela. Przewidziano na niej po prawej stronie (patrząc od strony ul. Kopernika), gdzie znajduje się m.in. bursa szkolna i kilka sklepów, budowę ścieżki rowerowej. Po drugiej stronie natomiast ma być parking. Ten pomysł nie podoba się właśnie handlowcom. Protestowali oni już w ubiegłym roku, wysyłając pisma m.in. do urzędu wojewódzkiego.

Ostatnio korespondencja podpisana przez 9 przedsiębiorców trafiła także m.in. do urzędu miasta, starostwa powiatowego i marszałka województwa. Prośba mieszkańców była czytana na posiedzeniu rady powiatu 29 września b.r.

„Eliminacja możliwości korzystania z aktualnych miejsc postojowych spowoduje pozbawienie możliwości prowadzenia przez nas działalności gospodarczych (tj. sklepu spożywczego, hurtowni materiałów budowlanych, planowanej hurtowni materiałów z artykułami sanitarnymi, sklepu z artykułami dziecięcymi, kancelarii notarialnej, biura sprzedaży mieszkań, biura firmy budowlanej) z uwagi na brak możliwości dowozu materiałów i towarów (zaopatrzenia) oraz pozbawienie potencjalnych klientów naszych usług możliwości zatrzymania się i postoju przy drodze, celem skorzystania z naszych usług” - można przeczytać w piśmie przedsiębiorców.

O tę sprawę zapytaliśmy dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie Leszka Ślubowskiego. - Mamy już pozwolenie na budowę tej inwestycji. Złożyliśmy też wniosek o dofinansowanie do wojewody mazowieckiego. W razie przyznania środków inwestycja byłaby realizowana w roku 2018 – mówi Leszek Ślubowski. Nasz rozmówca podkreśla, że nie ma możliwości zmiany projektu, według którego będzie wykonywane to zadanie.

Już rok temu szef PZD objaśniał, że po tej stronie ulicy Lelewela, gdzie znajduje się bursa szkolna trudno byłoby budować parkingi, ponieważ miejsc postojowych byłoby mało. Bo po tej stronie w niewielkich odległościach od siebie znajdują się wjazdy na posesje, jest też wjazd w ulicę Krasińskiego, dlatego na miejsca parkingowe pozostaje niewiele przestrzeni. Ślubowski argumentował również, że ścieżka rowerowa, będąc po zaplanowanej stronie, będzie tworzyła ciąg komunikacyjny dla jednośladów – łącząc się ze ścieżkami na ul. Piłsudskiego, Kopernika oraz tą zaplanowaną na ul. Kościuszki.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adam #2351615 | 94.254.*.* 16 paź 2017 07:57

    Jak by pana malozona miala w tym miejscu hurtownie opakowan parking napewno by sie znalazl

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mławianin #2350564 | 83.6.*.* 14 paź 2017 13:43

    To było do przewidzenia, dlatego jak tą sprawą zajmuje się Dyr. Ślubowski który przyjmuje do realizacji wszystko co mu podsuną projektanci tak jest z drogą w Morawach, tak jest z przebudową ul Lelewela, bez żadnej refleksji z automatu dla niego jest wszystko dobre. Panie Ślubowski niech Pan nam użytkownikom oszczędzi wstydu, Pańskie postępowanie jest poniżej krytyki,

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz