środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

O co chodzi w ubezpieczeniu dla osób starszych?

2017-10-11 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-12 06:21:35) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Dawniej ubezpieczenia na życie były głównie dedykowane grupie osób w średnim wieku, które oczekiwały zabezpieczenia na resztę życia, oszczędności oraz ochrony dla najbliższych. Górna granica wiekowa była mocno zaniżana lub blokowana wieloma warunkami, chociażby w postaci ankiety medycznej.

Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy zmienił się mocno w ostatnich latach. Oferty są bardziej elastyczne oraz otwarte dla osób w niemalże każdym wieku. Długość życia wydłużyła się znacznie, podobnie jak nasza świadomość zdrowia, przez co towarzystwa ubezpieczeniowe musiały dostosować swoją ofertę do potrzeb współczesnych klientów.

Ubezpieczenie w każdym wieku

Ubezpieczenie na życie jest decyzją ważną bez względu na wiek osoby ubezpieczonej. Powód jest prosty: nieszczęśliwe wypadki, choroby oraz śmierć mogą przytrafić się na każdym etapie życia. Osoby starsze obecnie nie są już wykluczane z możliwości ubezpieczenia. Jednak warto zadbać o to, by była to dobra polisa na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl dzięki czemu zyskamy pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru.

Zabezpieczenie przyszłości ma sens, ponieważ doznany przez nas uraz, wypadek czy nawet śmierć mogą oznaczać trudności finansowe u naszych najbliższych. Bardzo często pomagamy finansowo bliskiej rodzinie, dzieciom, wnukom lub zaciągamy kredyt na poczet remontu, zakupu nieruchomości oraz z wielu innych powodów. Wówczas nasze odejście spowoduje, że najbliższe nam osoby mogą odziedziczyć nie tylko spadek, ale również nasze zadłużenia. Świadczenie wypłacone z ubezpieczenia pozwoli im na rozwiązanie problemów finansowych w sposób szybki i prosty.

W sytuacji, gdy najbliższe nam osoby mają kłopoty z osiągnięciem płynności finansowej, nasza śmierć może generować również kolejny kłopot – związany z pogrzebem. Zasiłek pogrzebowy jest dzisiaj wsparciem niewystarczającym na pokrycie wszystkich potrzeb związanych z pochówkiem.

Ubezpieczenie na życie ma również charakter ochronny, w zależności w jakim wieku przystąpimy do zakupu ubezpieczenia, a zasada jest prosta – im wcześniej, tym lepiej dla nas.

Możliwości na rynku ubezpieczeń

Branża ubezpieczeniowa jest dzisiaj otwarta na potrzeby klientów. Zatem nie dziwi fakt, że pojawia się coraz więcej ofert dla osób, które ukończyły 60, 70, a nawet 80 rok życia. Z każdym ukończonym rokiem zakres ochrony oraz sumy ubezpieczenia zmniejsza się w naturalny sposób, jednak coraz więcej firm ubezpieczeniowych posiada produkty dla osób nawet do 75-80 roku życia.

Dobrym przykładem będzie z pewnością polisa na życie 4life direct, która posiada zarówno składki o rozsądnej cenie, jak i brak obowiązku badań lekarskich, co dla wielu osób będzie znaczącym atutem.

Wciąż wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada oferty dla osób starszych z wymaganymi badaniami lekarskimi, jednak w przypadku wspomnianej oferty konieczności wykonania badań nie ma. Również wypłata świadczenia jest sporym atutem, ponieważ następuje równo dobę po zgłoszeniu określonej sytuacji.

Sumę świadczenia możemy wybrać według własnych możliwości i preferencji. Najlepiej jest ją dobrać na podstawie środków, jakimi dysponujemy. Nie warto decydować się na zbyt drogie ubezpieczenie, ponieważ w dłuższej perspektywie może okazać się, że z różnych przyczyn nie stać nas na dalsze opłacanie polisy, przez co rozwiążemy umowę.

Siła rankingu

Z powodu dużej ilości ofert polis na życie dla osób starszych, warto jest porównywać ze sobą kilka produktów. Może okazać się, że konkurencyjna firma ubezpieczeniowa posiada równie atrakcyjną ofertę o dużo niższej cenie.

Dobrym źródłem informacji o ubezpieczeniach są rankingi ubezpieczeniowe, które notują wszystkie najlepiej oceniane produkty ubezpieczeniowe. Tam dowiemy się jakie towarzystwo ubezpieczeniowe cieszy się największym zaufaniem oraz jaki produkt jest najbardziej wart naszej uwagi.

Przed zakupem dobrze jest dokładnie zapoznać się z umową. Warto sprawdzić wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, zakres ochrony oraz dopytać o szczegóły w sprawie wysokości płaconych składek.