Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Kto ma pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu?

2017-10-11 20:15:03 (ost. akt: 2017-10-12 20:20:31)

Podziel się:

Do nasze redakcji dotarł list czytelnika:

Chciałbym zapytać, kto ma pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu. Jakiś czas temu jechałem ulicą Okólną w stronę ulicy Warszawskiej. Potem chciałem skręcić z ul. Okólnej w Warszawską – w prawo.

W tym samym czasie, kiedy ja czekałem, przepuszczając samochody jadące ulicą Warszawską, po drugiej stronie ul. Warszawskiej z posesji szkolnej samochodem wyjeżdżała kobieta. Sygnalizowała ona kierunkowskazem skręt w lewo (czyli w stronę centrum miasta).

Kiedy pojazdy jadące ul. Warszawską od strony krajowej „siódemki” minęły najpierw wyjazd ze szkoły, a sekundę później skrzyżowanie Okólnej z Warszawską – kobieta wyjechała z posesji przy szkole, a ja wyruszyłem z ul. Okólnej w prawo. Potem pani wyjeżdżająca z posesji nagle się zatrzymała, bo to trochę wyglądało tak, jakbym ja zajechał jej drogę i widać było, że miała do mnie pretensje, że wymusiłem pierwszeństwo. Staliśmy tak chwilę na skrzyżowaniu, by za chwilę ruszyć w dalszą drogę. Chciałbym zapytać, kto ma pierwszeństwo w opisanym przeze mnie przypadku.

Adam - mieszkaniec MławyOdpowiada
Anna Pawłowska,
rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mławie:

Osoba wyjeżdżająca z posesji, a zatem włączająca się do ruchu (art. 17 Ustawy prawo o ruchu drogowym) ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa wszystkim kierującym na drodze. Zatem w tej sytuacji pierwszeństwo przejazdu miał pan wyjeżdżający z ul. Okólnej w ul. Warszawską. Dodatkowo, w tej sytuacji, zgodnie z oznakowaniem poziomym, pani wyjeżdżająca z posesji, skręcając w lewo, popełniła wykroczenie drogowe.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaro #2351565 | 188.146.*.* 16 paź 2017 00:27

  A niech nawet i wyjeżdżają z tej szkoły w stronę centrum miasta. Byle tylko nie wymuszali pierwszeństwa jak Pani opisana w tym liście czytelnika.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ona #2350258 | 94.254.*.* 13 paź 2017 21:25

  A jak mają jeździć? Jak ktoś mieszka w centrum i przywozi dziecko do przedszkola to logiczne że bd chciał z posesji skręcić w stronę centrum, a nie jechać w stronę E7 jechać nią lub zawracać gdzieś na ul. Warszawskiej. Miasto powinno cos zrobić z tym skrzyżowaniem..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Czytelniczka #2348788 | 31.0.*.* 11 paź 2017 23:49

  O ile pamietam to pani wyjezdzajaca z parkingu szkolnego zlamala prawo... gdyz tam wg znakow poziomych mozna jedynie jechac w kierunku E7

  ! - + odpowiedz na ten komentarz