środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Oszukują na policjanta - 92-letnia mławianka okradziona

2017-10-11 11:17:03 (ost. akt: 2017-10-11 11:18:47)

Autor zdjęcia: Archiwum NKM

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kilku przypadków usiłowań oszustwa na policjanta i wnuczka oraz dokonania oszustwa na szkodę 92- letniej mławianki. Seniorka przekazała złodziejom kilka tysięcy złotych. Inni seniorzy nie dali się oszukać, powiadomili prawdziwych policjantów.

Do trzech usiłowań oszustwa metodą „na policjanta” doszło we wtorek 10 października. Niestety w czwartym, zgłoszonym przypadku sprawcom udało się wyłudzić pieniądze od seniorki. Jak wynika z ustaleń, do staruszki zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Powiedział, że jej wnuczek brał udział w wypadku drogowym i by mu pomóc, konieczna jest wpłata dużej kwoty pieniędzy. Kobieta zdecydowała się pomóc wnuczkowi i przekazała oszustowi swoje oszczędności.

W pozostałych przypadkach usiłowań oszustwa, do starszych mieszkańców Mławy dzwonił mężczyzna i kobieta. Podawali się za policjanta lub wnuczka. Temat za każdym razem dotyczył przekazania dużej kwoty pieniędzy, by wnuczek, który brał udział w wypadku drogowym, uniknął konsekwencji. W jednym ze zgłoszonych zdarzeń oszuści wynajęli nawet taksówkę, by 79- letnia mławianka pojechała do banku i wypłaciła oszczędności. W porę jednak zareagowała rodzina seniorki. Trwają czynności policji.

Policja ostrzega – pomimo tak wielu apeli o ostrożność i komunikatów na temat sposobów działania oszustów metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, przestępcy wciąż okradają seniorów. Policja apeluje do rodzin osób starszych o to, by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić seniorów i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.

Źródło: st.asp. Anna PawłowskaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB