Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Galeria 13 zaprasza na kolejną wystawę

2017-10-10 10:54:43 (ost. akt: 2017-10-10 10:55:32)

Podziel się:

Galeria „13” mająca swoją siedzibę w Centrum Medycznym w Mławie ul. Żwirki 26 serdecznie zaprasza do obejrzenia bardzo ciekawej i na czasie wystawy pt. „Jesień w obiektywie twórców Północnego Mazowsza”.

Materiał wystawy liczy 35 zdjęć wykonanych przez 16 fotografików z Mławy: Dariusza Tadrzyńskiego, Danutę Gastołek, Artura Dębskiego, Janusza Dębskiego, Olgi Lis, Konstancję Chyl, z Nidzicy Pawła Kozińskiego, Żuromina: Gabriele Szymańską , Edytę Czachorowską , Beatę Sobieraj . Elizę Brdak , Esterę Sobieraj , Malwinę Piotrowską ,Wojciecha Falkiewicza, Lidzbarka Welskiego Zygmunta Mężykowskiego i z Bieżunia Zbigniewa Dobrowolskiego.

Większość fotografików biorących udział w tym przedsięwzięciu należy do Mławskiego i Lidzbarskiego Klubu Fotograficznego.

Każdy z twórców inaczej patrzy , odczuwa i odbiera Polską złotą jesień i dlatego wystawa ta jest bardzo zróżnicowana pod względem tematycznym. Począwszy od kolorowych , jesiennych krajobrazów lasu, łąki, parku, miasta, wsi itp., poprzez intensywne zachody słońca, zapłakaną jesień widzianą przez szybę samochodu oraz różnych rzeczy odbitych w wodzie: drzewa, krzaki, gałęzie a także poranne mgły, a kończąc na fotogramach gdzie architektura i przyroda komponują się i tworzą jedną całość obrazu. Pięknie przedstawiają się także fotografie babiego lata.
Następnymi atutami wystawy jest ilość fotografików , wielkość zdjęć , techniki gdzie twórcy oprócz kolorowych zdjęć wykorzystują czarno białe i sepie. Nie stronią także od fotografii makro gdzie w jesiennej scenerii prezentują zwierzęta, owoce, grzyby, rośliny itp.

Podsumowując, gdy na dworze dominuje ta bardziej zimna i brzydka odmiana jesieni.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia tej ciepłej i wielokolorowej wystawy.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni do 4 listopada 2017r.

Poleca Janusz Dębski opiekun galerii 13

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB