Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Helena Grącka zaprezentowała tomik „Polskie Serce” w bibliotece pedagogicznej

2017-10-06 13:54:18 (ost. akt: 2017-10-06 13:56:29)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

Mławianka Helena Grącka zaprezentowała swój najnowszy tomik poezji pt. „Polskie Serce” 3 października w mławskiej filii biblioteki pedagogicznej.

Helena Grącka, emerytowana pracownica oświaty, czas wolny spędza aktywnie. Działa m.in. jako wolontariusz Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Nade wszystko umiłowała pisanie wierszy. Pomysłodawczyni tomiku „Mława nas pozna” wydała tomik „Polskie serce”. Jedyna w swoim rodzaju publikacja – jak mówi autorka, przywołuje na myśl tęsknotę za Ojczyzną, refleksje o życiu i drugim człowieku. Spotkanie autorskie w sali ZNP zgromadziło: nauczycieli, uczniów, członków sekcji emerytów i rencistów ZNP. Wiersze z tomiku recytowali: uczniowie Gimnazjum nr 1 w Mławie, nauczyciele i przyjaciele pani Heleny: Marianna Zakrzewska, Małgorzata Zembrzuska, Piotr Olszewski oraz pracownicy mławskiej biblioteki pedagogicznej. Spotkanie uświetniły piosenki: „Taki kraj”, „Modlitwa”, „Powrócisz tu” w wykonaniu uczennicy I LO w Mławie –Agaty Grzegorczyk. Nie zabrakło kwiatów i podziękowań dla autorki oraz pamiątkowego zdjęcia. Na koniec można było nabyć książkę z autografem autorki i przyłączyć się do akcji charytatywnej - wesprzeć budowę hospicjum w Kuklinie.

IwoKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piotr Olszewski #2345413 | 178.235.*.* 7 paź 2017 07:02

    Wyrażam gorące podziękowania Pani Helenie Grąckiej za żywe słowo które z ogromną wrażliwością przelewa je na papier zatrzymując czas. Dziękuję, że swą twórczością uwrażliwia młode pokolenie na świat i jego problemy. Dziękuję również za to kim jest i jak jest dla społeczeństwa, które z wdzięcznością szanuje. Gratulując, dziękuję.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)