Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Mławie

2017-10-03 14:14:18 (ost. akt: 2017-10-03 14:26:09)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

W niedzielę 1 października wokół Zalewu Ruda w kompleksie lasów Nadleśnictwa Dwukoły rozegrany został przedostatni cykl maratonów rowerowych MTB, jednocześnie były to ostatnie zawody rozgrywane w ramach Pucharu Mazowsza oraz w wyścigu Giga kolarze walczyli o Złoty Pierścień Mławy.

Na najdłuższym dystansie Giga (65km) od samego startu trwała zacięta rywalizacja. Po starcie poszła ucieczka zainicjowana przez Wyźlica i Kuszmidera. Po pierwszym okrążeniu o ponad minutę wyprzedzali następną grupę, której przewodził mławianin Bartosz Grędziński. Prowadząca dwójka dojechała na metę, wygrał Michał Wyźlic (Lubawa) przed Kamilem Kuszmiderem (Płońsk). Bartosz Grędziński zajął 5 miejsce, w klasyfikacji M- 2 był czwarty. W klasyfikacji Pucharu Mazowsza w klasyfikacji generalnej zajął 2 miejsce, w kat. M- 2 stanął na najwyższym stopniu podium (wygrał trzy wyścigi). Na dystansie Mega startował Janusz Jastrzębowski, który był sklasyfikowany na 122 miejscu, w kat. M- 4 zajął 18 miejsce. Najliczniej przez mławskich kolarzy był obsadzony wyścig Fit (24km), startowało 9 zawodników. Najwyżej na 32 miejscu sklasyfikowany był Wojciech Jędrusik ( w kat. FM- 3 był dziesiąty). Na 37 miejscu uplasował się Andrzej Klimek (FM- 4 był ósmy).

236. Piotr Nowoczyński (FM 2- 44)

Trójka zawodników startowała na dystansie Hobby 7km). Najwyżej był sklasyfikowany Hadrian Gruszewski, w kat. HM4- 10 miejsce). Na 71 miejscu uplasowała się Zuzanna Gruszewska,w kat. HK3 była dziewiąta. Na 116 miejscu finiszowała Antonina Karol, w kat. HK1 była dwunasta.

Na czterech dystansach starowało ponad 600 zawodników z całej Polski. Najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale pamiątkowe, nagrody oraz statuetki. Wręczali: Janina Budzichowska, Z-ca Burmistrza Mławy, Jaromir Skrzypecki, Nadleśniczy Dwukoły, Piotr Jankowski, Dyrektor MOSiR i Cezary Zamana.