Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Strzegowo. Jest dofinansowanie na targowisko

2017-09-18 10:10:33 (ost. akt: 2017-09-18 10:11:22)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Kwotę 999 tys. 999 zł otrzymała gmina Strzegowo na przebudowę stałego targowiska. Pomoc finansowa pochodzi z unijnego programu PROW na lata 2014 – 2020. Strzegowski samorząd to jedyna gmina w powiecie mławskim, które otrzymało takie dofinansowanie.

Po zakończeniu inwestycji na targowisku w Strzegowie pojawi się szereg nowych urządzeń, w tym m.in. oświetlenie i sanitariaty. Zostaną zbudowane także parkingi, a podłoże ma być utwardzone.
Co najmniej połowę powierzchni handlowej będą zajmować zadaszone stoiska. Każde z nich ma być przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Wsparcie finansowe na przebudowę i modernizację lokalnych targowisk otrzymały łącznie 24 gminy z województwa mazowieckiego. Inwestycje realizowane będą w: Pruszkowie, Żyrardowie, Iłży, Celestynowie, Gniewoszowie, Żurominie, Tłuszczu, Małkini Górnej, gminie Wiązowna, Brochowie, Szczawinie, Mochowie, Legionowie, Chorzelach, Strzegowie, Sadownem, Górze Kalwarii, Kotuniu, gminie Somianka, Długosiodle, Lesznie, Nowym Dworze Mazowieckim oraz Białobrzegach. O unijne wsparcie mogły ubiegać się gminy, związki międzygminne, powiaty i związki powiatów. Projekty mogły być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców, a wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 1 mln zł i wynosić 63,63 proc. kosztów całego przedsięwzięcia. Według danych GUS z 2015 r. zakupy na lokalnych targowiskach od lat cieszą się dużą popularnością. Na Mazowszu jest 316 targowisk stałych. Są to miejsca codziennej pracy dla wielu handlowców i rolników – znajduje się na nich ponad 17,6 tys. stałych punktów sprzedaży. Pomoc finansowa pochodzi ze środków unijnych PROW na lata 2014 - 2020. Robert Bartosewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB