Mistrzostwa Polski Weteranów. Kolejny medal Alfreda Jóźwiaka

2017-09-15 09:08:50 (ost. akt: 2017-09-15 09:09:55)
Alfred Jóźwiak na podium w Toruniu

Autor zdjęcia: Zbiory prywatne

Na stadionie w Toruniu rozegrane zostały II Mistrzostwa Polski Weteranów w Trójboju Sprinterskim oraz 39 Memoriał im. Grzegorza Duneckiego. W zawodach startował mławianin Alfred Jóźwiak (Zawkrze Mława) wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach sprinterskich

Podopieczny Waldemara Łaszczycha w Toruniu w Kat. M- 70 osiągnął bardzo dobre wyniki, które zapewniły mu pierwsze miejsce w wieloboju sprinterskim. Dystans 60m przebiegł w czasie 9,11 na 100m uzyskał czas 14,32 i w biegu na 200m (30,81). W trzech biegach zdobył 2 352 pkt, które zapewniły mu złoty medal. W generalnej klasyfikacji wynik ten dał mu czwarte miejsce w Polsce, zwyciężył Wojciech Seidel (2 830pkt).