Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Rozbój na ul. Wójtostwo. Sprawcy zatrzymani

2017-09-12 10:18:44 (ost. akt: 2017-09-12 10:22:01)

Podziel się:

Mławscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy zaatakowali mieszkających w Mławie obywateli Korei. Sprawcy ukradli telefon komórkowy jednego z zaatakowanych a drugiego pobili. 11 września sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące.

Zatrzymani to znani już wcześniej policji mieszkańcy Mławy, w wieku 20 i 21 lat. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, działając wspólnie, sprawcy napadli na dwóch obywateli Korei. Jednemu z nich odebrali telefon komórkowy, drugiego pobili. 48-letni mężczyzna doznał powierzchownych urazów głowy, po udzieleniu mu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Do rozboju doszło na ul. Wójtostwo w Mławie, tuż przed północą 7 września. Jeden z podejrzanych o dokonanie rozboju mężczyzn został zatrzymany 8 września, drugi trafił do mławskiego aresztu 9 września rano. Policjanci odzyskali także skradziony podczas rozboju telefon. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju i pobicia. W poniedziałek rano, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego - zostaną umieszczeni w areszcie śledczym na 3 miesiące. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Zgodnie z art. 280 §1 kk : Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB