Piątek, 29 marca 2024. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Mława. II Cross Północnego Mazowsza Śladem Żołnierzy Września 1939 roku

2017-09-06 09:02:52 (ost. akt: 2017-09-06 10:02:48)

W sobotę 2 września wokół Zalewu Ruda rozegrana została druga edycja Crossu Północnego Mazowsza Śladem Żołnierzy Września 1939 roku. Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach – 21 km oraz 10 km, w których wystartowało blisko 100 zawodników.

Celem imprezy jest upamiętnienie żołnierzy walczących w pierwszych dniach 1939 roku pod Mławą. Trasa biegu wiodła terenami Nadleśnictwa Dwukoły i była dość wymagająca z licznymi podbiegami oraz kulminacyjnym podejściem pod Górę Dębową. Mimo trudnej trasy bieg na 10km ukończyło 44 zawodników. Najszybciej dystans pokonał Kamil Grendziński (Zdroje), podopieczny Wojciecha Łachuta z Twister Team Mława uzyskał czas 42:53,00, wyprzedził Marcina Karwowskiego z Mławy (44:58,00). W kategorii kobiet zwyciężyła Iga Wiśniewska- Ossowska (Mława), była zawodniczka Zawkrza (wychowanka Waldemara Łaszczycha), która wyprzedziła Monikę Kucką z Mławy.

Dalsze miejsca na 10 km:
4. Alicja Szulc, 5. Marzena Grzybowska, 6. Diana Wtulich, 7. Michalina Wojciechowska- Iłowo, 8. Cecylia Żurawska, 10. Anna Sokołowska.
4. Sławomir Kuchciński, 5. Henryk Kuciejczyk, 6. Robert Szklarski- Iłowo, 7. Andrzej Kubisa- Windyki, 12. Tomasz Szczepański.

Bieg główny na dystansie 21 km najszybciej pokonał Adam Macugowski (Mława) z czasem 1:33,00. Na drugim miejscu finiszował Mariusz Wesołowski (Kęczewo- aktualnie mieszkający w Warszawie)- 1:35,00. Trzecie miejsce wywalczył Robert Rejniak- 1:42,00. Całe podium w biegu głównym zdominowane przez mławian. Najlepsza z kobiet mławianka Iwona Kubit uplasowała się na 4 pozycji.

Dalsze miejsca na 21 km:
4. Tadeusz Kubit, 8. Andrzej Marciniak, 10. Krzysztof Grzybowski, 19. Krzysztof Lipka, 25. Michał Tomiło, 26. Radosław Budzisz, 29. Jerzy Grzebski, 30. Robert Włodarski.
Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali pamiątkowe medale od organizatorów Mirosława Reksa i Andrzeja Leszczyńskiego. Pierwsza trójka zawodników w obydwu biegach, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn otrzymała pamiątkowe statuetki.