Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Piłka nożna. Derby Północnego Mazowsza w Mławie

2017-08-29 09:01:51 (ost. akt: 2017-08-29 09:03:13)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podopieczni Wiktora Pełkowskiego zrehabilitowali się za porażkę z pierwszej kolejki i w miniony weekend pokonali przed własną publicznością 3:2 MKS Przasnysz. Mecz jak przystało na derby Północnego Mazowsza dostarczył kibicom sporo emocji.

Zdzisław Breński
mbrenski@wp.pl

Mławianka Mława – MKS Przasnysz 3:2 (2:0)

Wszystko rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w 10’ dośrodkowanie Marcina Tomczaka z rzutu wolnego na gola zamienił Maciej Rogalski. Dwie minuty później od straty gola uratował mławian Adrian Serowiec, który zatrzymał uderzenie z rzutu wolnego Dominika Lemanka. W 32’ było już 2:0 dla biało-zielonych. Dośrodkowanie z prawej strony celną główką wykończył Michał Stryjewski. Ten sam zawodnik wcześniej dwukrotnie zagrażał bramce strzeżonej przez Rafała Szymańskiego. Tuż po wznowieniu gry Stryjewski wykorzystał błąd Roberta Wróblewskiego i z zimną krwią pokonał drugi raz bramkarza MKS-u. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, goście zaczęli atakować śmielej. W 71’ Dominik Lemanek otrzymał piłkę przed polem karnym i plasowanym strzałem przy słupku zaskoczył Serowca. W 80’ przyjezdni zdobyli kontaktową bramkę. Rzut karny po faulu na Macieju Smolińskim wykorzystał pewnie Michał Pragacz. Na więcej ekipie prowadzonej przez Pawła Mazurkiewicza nie starczyło sił i czasu.

Mławianka: Serowiec – Radziszewski, Komorowski, Naczas, Litun – Więckiewicz (74’ Wróblewski), Samluk (81’ Drzewiecki), Stryjewski (74’ Dąbkowski), Rogalski, Tomczak (84’ Lubański) – Filipek (88’ Gosik).

Pozostałe wyniki 2 kolejki:
Błękitni R.- Ciechanów 0:3, Bug- Dolcan 2:0, Wisła II- Mazovia 3:2, Ożarowianka- Pogoń II 3:0, Łomianki- Korona O. 2:0, Bzura- Drukarz przeł. Mazur- Huragan 0:0.

Korona Szydłowo- Mazowsze Jednorożec 3:1
Zespół Korony wywalczył drugie zwycięstwo, tym razem na boisku w Szydłowie pokonał Mazowsze Jednorożec. W pierwszej połowie prowadzenie w 22’ objęli goście po błędach naszej defensywy i golkipera Korony. Podopieczni Włodzimierza Gorczycy stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala, jednak zawodzili skutecznością. W 24’ piłka po strzale Karpińskiego przeszła obok bramki. W 33’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał Kućki obroniony przez bramkarza gości. W 37’ strzał pod poprzeczkę broni Węgierski. Najlepszą sytuację miał w 42’ Kućko, który po ograniu obrońcy miał przed sobą bramkarza, zamiast do bramki trafił w poprzeczkę. Na drugą połowę zespół Korony wyszedł odmieniony i bardziej skuteczny pod bramką Jednorożca. Trener w 46’ dokonał trzech zmian, na boisku pojawili się Palewski, Kieczmer, Bartnikowski i w 87’ Grędziński. Krzysiek Małecki w 65’ doprowadził do remisu, w 72’ Piotr Karpiński podwyższył wynik meczu, a w 87’ Rafał Kieczmer ustalił wynik spotkania. Korona utrzymała 6 miejsce w ligowej tabeli.

Korona: Węgierski- D. Kowalski, Cybulski, Kłos, Kacprzak- Lemanek, K. Bartkowski, Karpiński, Kućko- Krzysiek Małecki, Podlewski.

GKS Strzegowo- Wkra Sochocin 2:1
Pierwsze punkty wywalczył zespół GKS Strzegowo, podopieczni Pawła Taranowskiego pokonali na własnym terenie Wkrę Sochocin. Pierwszego gola w tym meczu po stałym fragmencie gry w 20’ zdobyli goście. W 35’ po strzale Mateusza Gawryszewskiego z rzutu wolnego niefortunna interwencja bramkarza Wkry i Mateusz Ronkiewicz skierował piłkę do bramki. W drugiej połowie piłka po strzale Gawryszewskiego przechodzi obok słupka. W 70’ po dośrodkowaniu Macieja Wareckiego, Paweł Nicgorski strzelił zwycięską bramkę. GKS miał przewagę, jednak sytuacji bramkowych nie wykorzystali w 80’ Patryk Wierzbicki i 85’ Maciej Warecki. GKS po dwóch kolejkach zajmuje 9 miejsce.
GKS Strzegowo: Bartosiewicz- Miszczyński, Ronkiewicz, Gawryszewski, Lubiński- Cieśliński (70’ Wrotny), Wierzbicki, Gatyński, Nicgorski (80’ Pauba)- Warecki, K. Kruszewski (90’ Besser).

Makowianka- Wieczfnianka 5:0
Zespół Wieczfnianki przegrał drugie spotkanie, tym razem wysoko ulegli na wyjeździe w Makowie M. Rafał Markiewicz miał do dyspozycji tylko 12 zawodników. Adrian Sodoma pierwszy bramkarz Wieczfnianki z konieczności zadebiutował w polu. Drugi debiut był Sebastiana Krajewskiego. W takim eksperymentalnym składzie sił starczyło na pierwszą połowę, którą przegrali 0:2. W drugiej gospodarze dołożyli jeszcze trzy trafienia.
Wieczfnianka: Zamielski- Żbikowski, Markiewicz, Jankowski, Półkoszek- Dąbkowski, Szmyt, Dziubiński, Sodoma- K. Kołakowski, Rutkowski (68’ Krajewski).
Orzyc- Żbik 2:2, Sona- Nadnarwianka 0:1, Tęcza O.- Wkra Ż. 1:2, Troszyn- Wkra B. 5:2, Iskra- Ostrovia 2:0.

Inauguracja w klasie A
Piłkarze Konopianki przed własną publicznością zremisowali z Jutrzenką Unieck. Prowadzenie dla Konopianki w 43’ zdobył Daniel Lis po dośrodkowaniu z prawej strony Jakuba Smagi. W drugiej połowie kontuzji doznał bramkarz Konopianki Damian Ankiewicz. Trener Leszek Gesek nie miał na ławce rezerwowych drugiego bramkarza. W 75’ goście doprowadzili do wyrównania. W końcówce spotkania okazje na zmianę rezultatu mieli Jakub Staszczak i Adam Łapuć, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok bramki.
Zespół Żaka Szreńsk przegrał w Płońsku. Po półgodzinnej grze podopieczni Marka Dobrowolskiego przegrywali 0:3. Najlepszą sytuację przy stanie 1;0 miał Radek Pisarkiewicz gdzie w sytuacji sam na sam z bramkarzem przelobował piłkę nad poprzeczką. W 36’ honorowego gola zdobył Patryk Gosik z rzutu karnego. W polu karnym był faulowany R. Pisarkiewicz. Następny mecz piłkarze Żaka zagrają w Szreńsku w niedzielę 27 sierpnia o godz. 14.00 z Orłem Sypniewo.

Konopianka- Jutrzenka Unieck 1:1
PAF Płońsk- Żak Szreńsk 4:1

Liga Wojewódzka Juniorów Mł. i Trampkarzy
Obydwa nasze zespoły przegrały inauguracyjne mecze w lidze. Juniorzy młodsi przegrali na własnym boisku z Płońskiem. W następnej kolejce podopieczni Andrzeja Karpińskiego zagrają na wyjeździe z Agrykolą W- wa. Zespół trampkarzy w swym debiucie przegrał wysoko z Polonią Warszawa. W 2 kolejce podopieczni Marcina Grabowskiego zagrają na wyjeździe z Legionovią.

MKS Mławianka- PAF Płońsk 0:1
Polonia Warszawa- Mławianka 7:0