środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Banerowa kampania na Wólce

2017-08-17 09:31:11 (ost. akt: 2017-08-17 09:31:26)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

„Panie Burmistrzu mieszkańcy czekają na tunel. Tragedia – czyje sumienie?”- baner o tej treści pojawił się na ul. Kolejowej. Zwraca uwagę na brak dogodnej przeprawy przez tory dla pieszych i zmotoryzowanych od czasu zamknięcia przejazdu PKP na Kościuszki.

Wielki baner widać z daleka. Kto go postawił? Nie wiedzieli tego mieszkańcy tzw. zatorza – ulic obecnie odciętych od miasta. Jednak poruszone problemy są im bliskie.

Niech cokolwiek
zbudują - byle szybko

- Niestety, spełniają się nasze obawy – mówią. Wielu ryzykując życie przechodzi przez tory, zamiast przemierzać kilka kilometrów do legalnych miejsc (wiaduktu na Podmiejskiej lub tunel na PKP). – Niech pani usiądzie na ławce i popatrzy ile osób przechodzi przez tory. A tu, co godzinę pędzi pendolino - usłyszeliśmy od mieszkanki zatorza. Problem może dotyczyć nawet 2 tysięcy osób. - Serce się kraje, że trzeba tyle drogi nadkładać, gdy sklep mam 20 metrów, ale za torami – dodaje kobieta. Potrzeba budowy dogodnej przeprawy przez tory jest pilna. Niektórym wszystko jedno, co władze zbudują. – Niech będzie cokolwiek, byle jak najszybciej, zanim tu dojdzie do jakiegoś nieszczęścia – uważa nasza rozmówczyni.

Chcą dogodnego
rozwiązania
Prawdopodobnie baner to inicjatywa mieszkańców. Zarząd osiedla nie ma z tym nic wspólnego. Tak twierdzi jego przewodnicząca. Wskazuje jednak na potrzebę szybkiej budowy przeprawy przez tory. – Najlepiej żeby to był tunel. Korzystaliby z niego piesi i zmotoryzowani. Nie chcemy się wspinać na trzecie piętro, gdy winda zawiedzie. Osoba starsza czy matka z dzieckiem w wózku na pewno sobie nie poradzi. Windy się psują, niszczą je wandale, a naprawy długo trwają. Tak jest na wiaduktach. Nie chcemy z nikim konfliktów i nie chodzi nam o luksusy, ale o możliwość godnego życia. Mam wielką nadzieję, że pan burmistrz jeszcze sprawę przemyśli i pójdzie za nami – uważa Urszula Sasiak, przewodnicząca osiedla.

Ratusz o kładce
i tunelu

W ratuszu utrzymują, że kładka to jedyna możliwość. Wszystko rozbija się o pieniądze. Według urzędu ministerstwo infrastruktury zgodziło się dofinansować właśnie budowę kładki. Prace są na zaawansowanym etapie. Jeszcze tego roku ma być gotowy projekt techniczny obiektu. - Burmistrz Sławomir Kowalewski wyraził swój pogląd na temat poprawy jakości życia mieszkańców domów zlokalizowanych przy ul. Kolejowej, Batorego i Batalionów Chłopskich oraz w ich sąsiedztwie, zwracając się do ministerstwa infrastruktury i budownictwa oraz władz PKP S.A., z pytaniami i prośbą o pomoc w budowie obiektu inżynieryjnego, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli szybko i bez problemów dostać się na drugą stronę torów. Po wielokrotnych wizytach i rozmowach (m.in. z udziałem poseł na Sejm RP Anny Cicholskiej) ministerstwo wyraziło opinię, że w przyszłości jedynym obiektem inżynieryjnym, który ewentualnie może być dofinansowany z puli środków rządowych, jest kładka dla pieszych. Burmistrz zwrócił się więc do radnych Miasta Mława z prośbą o przeznaczenie pieniędzy na przygotowanie koncepcji, a następnie projektu kładki. Idea ta, zyskała poparcie 20 z 21 radnych Miasta Mława. Projekt techniczny kładki wyposażonej z windy jest w trakcie opracowywania. Będzie gotowy wraz z uzgodnieniami do końca tego roku – informuje nas 10 sierpnia Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mławie.

Iwona Łazowa

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jarek #2311283 | 94.254.*.* 21 sie 2017 21:01

  A burmistrz Kowalewski też Was o niczym nie informował jak został burmistrzem czy Was informował? Zagłosujecie na niego jeszcze raz? Pewnie, że zagłosujecie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jarek #2311273 | 94.254.*.* 21 sie 2017 20:51

  Że co niby mieszkańcy Wólki pokazali? Jedyne co pokazali to to, że głosują cały czas na tych samych radnych. Już nazwisk nie będę wymieniał. Sami się zastanówcie jakich macie radnych z Wólki. Głosują na tych radnych, co ich rzekomo nie informowali o niczym. I zagłosują na nich jeszcze raz. Większość zagłosuje. A skoro większość to znaczy, że zostaną znowu na radnych wybrani.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. estetka #2311253 | 178.36.*.* 21 sie 2017 20:22

  Radni może i wiedzieli, ale czy oświecili mieszkańców miasta? czy ktoś rozmawiał z mieszkańcami w tej sprawie? czy ktoś pytał mieszkańców o zdanie na ten temat? czy był przeprowadzany jakiś sondaż? Wólka dla władz to zadupie, gdzie diabeł mówi dobranoc. Mieszkańcy Wólki mają rację, że w końcu zaczynają podnosić głowy i pokazywać, że Wólka to też Mława. Jak to mówią, co za dużo, to i ... nie zdzierży. Wybory niedługo, a na Wólce jest dość dużo mieszkańców, a już raz pokazali, że potrafią się zjednoczyć...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jarek #2311083 | 94.254.*.* 21 sie 2017 16:42

  No proszę, a radni twierdzą, że wiedzieli: http://kuriermlawski.pl/4512 92,Radni-wiedzielismy-o-planach-zamkniec ia-przejazdu.html#axzz4qOvBhtgm

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. estetka #2309703 | 178.36.*.* 18 sie 2017 21:58

  Czy burmistrz poparł swe wypowiedzi pismami do ministerstwa i od ministerstwa??? - bo ja w bajki burmistrza nie wierzę, co prawda od samego początku nie daję się nabierać na jego gatki-szmatki, ale jak z długich lat obserwacji stwierdzam z całkowitym przekonaniem, że się w tym temacie nie mylę. Pan burmistrz co innego myśli, co innego mówi i jeszcze co innego robi. Nie wiem drodzy mieszkańcy co wy w tym człowieku widzicie. bo ja widzę..., ach, dam sobie spokój z wyrażaniem opinii na forum publicznym, powiem, że nigdy, w żadnych wyborach nie zdobył nawet jednego mojego głosu i zdania nie zmienię. Co do tej kładki, banerów, nieważne czyja to robota, ważne że racja jest po stronie mieszkańców!!! Jeśli z Wólki do miasta jedzie się tyle samo co z Woli Dębskiej, Nosarzewa, Krzywonosi, Kosin czy Lipowca, to kochani mieszkańcy miasta Mławy sami oceńcie ile ludzie stracili na swych nieruchomościach za torami, ponadto ile CZASU i PALIWA niepotrzebnie tracą na dojazdy do miasta, bo władzom zabrakło zdrowego rozsądku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)