środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Wyszyny Kościelne. Strażacy apelują o poprawę bezpieczeństwa

2017-08-14 14:52:46 (ost. akt: 2017-08-14 15:01:15)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Strażacy z Wyszyn Kościelnych ostrzegają przed skrzyżowaniem naprzeciwko remizy. - Tu był poważny wypadek – mówią. Apelują o poprawę oznakowania.

Droga jest zbudowana pod takim kątem, że jadąc od strony kościoła, zupełnie nie widać nadjeżdżających z naprzeciwka. Brak widoczności może być problemem kiedy kierujący usiłuje skręcić w lewo. - Tu był poważny wypadek – poinformowali nas strażacy. Szczególnie trudno w tych warunkach wyjeżdżać wozem bojowym, tak, aby wyruszając na ratunek nie spowodować kolizji. - Wyjazdów mamy dużo, szczególnie od kiedy weszliśmy do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego – usłyszeliśmy. Że jest niebezpiecznie widać gołym okiem. Wystarczy chwila obserwacji skrzyżowania. - Przed chwilą mieliśmy przykład, że jechały z naprzeciwka dwa samochody i o mało się nie zderzyły. Wystarczy, że jeden i drugi zetnie skrzyżowanie. Gdyby było lustro to kierowcy widzieliby w nim światła samochodu nadjeżdżającego z drugiej strony skrzyżowania – uważają druhowie. Skrzyżowaniem dróg powiatowych zarządza mławskie starostwo. Wnioski o zmiany mieszkańcy gminy kierowali do Urzędy Gminy Stupsk, skąd przekazywano sprawę do starostwa. Jak się dowiedzieliśmy, w ciągu ostatnich lat, podejmowano dwie próby, żeby zmienić oznakowanie na skrzyżowaniu przed remizą. Reakcja władz co prawda była, ale nie do końca zgodna z oczekiwaniami. - Postawione zostały znaki drogowe, z ostrzeżeniem, że to jest wyjazd dla straży pożarnej. Natomiast lustra doprosić się nie możemy – usłyszeliśmy od strażaków.

Rozważamy zasadność
ustawienia lustra

W mławskim starostwie znali sprawę. - Kwestia poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu przed remizą w Wyszynach Kościelnych jest rozpatrywana. Mamy na uwadze to miejsce i na pewno w najbliższym czasie podejmiemy działania. Rozważamy zasadność ustawienia lustra na skrzyżowaniu. Wiem, że Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie planował tam umieścić znak „uwaga straż” - informuje Janusz Wiśniewski, dyrektor wydziału infrastruktury w Starostwie Powiatowym w Mławie.

Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kex #2308350 | 178.36.*.* 16 sie 2017 15:02

    W starostwie uważają, że jeden poważny wypadek to za mało. Dzine to jest, tym bardziej, że już w wielu miejscach tak się dzieje, że gdy dochodzi do poważnej tragedii, to dopiero sygnały mieszkańców zaczynają docierać do władz, a więc w Wyszynach pewnie też musi dojść do tragedii mrożącej krew w żyłach, a wtedy starostwo się obudzi z letargu. Tam jest nieciekawa sytuacja również pieszych. Wyszyny, duża wieś, a brak jest chodnika dla pieszych nawet po jednej stronie jezdni jakby był, byłoby zupełnie inaczej i dużo bezpieczniej. Ten zakręt przy straży i za nim zaraz drugi (w stronę Stupska), to naprawdę nieciekawa sytuacja., a tam ciągle lądują samochody w ogrodzeniu jednego z gospodarstw, ale szanowni Państwo, cieszcie się, bo starostwo ma to na uwadze!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz