środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Szlaban na Polnej zniknie. Będzie wylot na siódemkę

2017-08-11 08:42:19 (ost. akt: 2017-08-11 08:44:05)

Podziel się:

Niedawno wyremontowana ulica Polna kończy się szlabanem. Bezpośrednio z tego traktu nie da się wjechać na krajową trasę nr 7. Ale można to zrobić, wjeżdżając na chwilę na teren pobliskiej stacji benzynowej. W najbliższej przyszłości szlaban powinien zniknąć – miasto doszło do porozumienia w tej sprawie z GDDKiA.

Przebudowa ulicy polnej trwała ponad dwa lata. Po zakończeniu remontu na końcu tej drogi stanęła metalowa bariera. W ten sposób Polna stała się ulicą ślepą bez wyjazdu na drogę krajową nr 7. Takie rozwiązanie jest skutkiem wcześniejszych uzgodnień pomiędzy urzędem miasta a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która administruje krajową drogą.

- Organizację ruchu ul. Polnej przygotowano w uzgodnieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA zdecydowała o zamknięciu wlotu ul. Polnej w DK 7 wskazując istniejący, szeroki wlot ze stacji paliw. Mimo protestów miasta w 2009 r., bo wtedy przygotowywano dokumentację, GDDKiA utrzymała swoje stanowisko – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik Urzędu Miasta w Mławie.

Rzeczywiście, jak wspomniała rzecznik magistratu, na krajową siódemką można się dostać, wjeżdżając na moment, na teren pobliskiej stacji paliw. Jednak, zgodnie z istniejącym oznakowaniem, można tu skręcić tylko w prawo – w kierunku Warszawy. Wszystko powinno się zmienić w najbliższej przyszłości. - Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski od kilku lat prowadzi rozmowy z dyrekcją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w sprawie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul Polnej z drogą krajową nr 7. Kilka tygodni temu GDDKiA wydała pozytywną opinię w sprawie przedstawionej jej przez miasto koncepcji przebudowy skrzyżowania ul. Polnej z DK 7.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie dokumentacji technicznej oraz organizacji ruchu na tym obszarze. Miasto właśnie poszukuje wykonawcy projektu technicznego – mówi Magdalena Grzywacz. I precyzuje, że miasto otrzymało wstępną zgodę od GDDKiA na otwarcie wyjazdu z ulicy Polnej w trzech kierunkach: w prawo – w stronę Warszawy, prosto –zjazd w kierunku pól, w lewo – w stronę Gdańska. Bezpośredni wyjazd ze stacji paliw na „siódemkę” odbywałby się poprzez ul. Polną. Właściciel stacji wstępnie wyraził na to zgodę. Urząd miasta na początku sierpnia b.r. ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy skrzyżowania ul. Polnej z trasą krajową. Powinna być ona gotowa do 30 listopada b.r.
Bartos
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB