środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Stupsk. Wakacyjne harce w bibliotece

2017-08-07 14:15:56 (ost. akt: 2017-08-07 14:20:24)

Autor zdjęcia: GBP Stupsk

Podziel się:

Dzieci z gminy Stupsk spędzające wakacje w domach mogły skorzystać z oferty Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku. Z myślą o nich zorganizowano cykl zajęć pod nazwą „Wakacyjne hece w bibliotece”.

Od 10 do 14 lipca zajęcia odbywały się w GBP Filii w Konopkach. Dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających zdolności plastyczne. Prowadziła je Bożena Zadrożna mieszkanka Konopek i pod jej okiem powstały piękne prace, wykonane techniką decoupage. Podczas zajęć nie zabrakło również wesołych gier i zabaw. Odbyły się również wyprawy książkowe w krainy baśniowe.

GBP Filia w Dąbku również zadbała, aby mali mieszkańcy tejże miejscowości nie mogli narzekać na nudę. Dzieci przez cały okres wakacyjny mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych i wycieczkach plenerowych zorganizowanych przez bibliotekę.

Od 17.07.-28.07.2017r. zajęcia odbywały się w GBP w Stupsku. Był to bardzo aktywny czas, każdego dnia bibliotekę odwiedził gość specjalny, m.in. piłkarz, policja, leśnik, pani Ania z zaprzyjaźnionej biblioteki z Wiśniewa. Ogromną atrakcją okazała się piesza wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci mogły od podstaw zobaczyć jak wygląda praca strażaków, samochód i jego wyposażenie, jak również polać wodą z profesjonalnego węża strażackiego. Ostatniego dnia dzieci zamieniły się w małych kucharzy i razem z paniami zrobiły pyszne gofry i sałatki owocowo lodowe. Odwiedziły również pocztę i wysłały kartki wykonane na zajęciach.

Były to bardzo intensywne, ale również udane tygodnie, dzieciaki nie mogły narzekać na nudę i przy okazji nawiązać nowe znajomości. - Dziękujemy za zaufanie i tak liczne uczestnictwo w zajęciach. Duże zainteresowanie zajęciami, jak również frekwencja dzieci utwierdza nas w przekonaniu, że taka forma organizacji czasu wolnego w okresie wakacyjnym jest jak najbardziej pożądana – podsumowuje Elżbieta Mizerska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Stupsku.

Oprac. Iwo.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB