Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Chcesz uniknąć kolejek? Złóż wniosek już teraz

2017-08-02 09:14:42 (ost. akt: 2017-08-02 09:16:21)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Wkrótce stracą ważność dokumenty osób, które 10 lat temu masowo wymieniały stare dowody książeczkowe na nowe – plastykowe (te pierwsze ostatecznie wycofano z obiegu w 2008 r.). Stąd też przewidywany na najbliższe miesiące „boom” na wymianę dowodów osobistych.

W związku z tym w drugiej połowie b.r. w wydziale spraw obywatelskich mławskiego ratusza spodziewają się dużych kolejek. Jako że dowód osobisty jest dokumentem potwierdzającym naszą tożsamość, kiedy stanie się nieważny, nie będziemy mogli załatwić wielu spraw. Nie dostaniemy na pewno kredytu w banku, nie podpiszemy też niektórych umów. Poza tym to właśnie dowód osobisty okazujemy, kiedy proszą nas o to służby takie jak policja czy straż miejska. Jeśli nie mamy paszportu, dowód okaże się niezbędny także za granicą – w krajach UE. Aby uzyskać nowy dokument tożsamości należy złożyć wniosek w Urzędzie Miasta w Mławie. Można go pobrać ze strony internetowej www.mlawa.pl lub w pokoju nr 10. Nowy dokument powinniśmy dostać nie później niż 30 dni od momentu złożenia wniosku. Wydawany jest bezpłatnie. Robert Bartosewicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. małka #2299689 | 195.160.*.* 2 sie 2017 09:40

    Urzędy a właściwie zatrudnieni w nich pracownicy "szanują" robotę także "boom" może być nie do przeskoczenia. Zgodnie z zasadą proszę usiąść mamy czas.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz