Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

W Mławie drożej niż w sąsiednich miastach

2017-08-01 12:06:44 (ost. akt: 2017-08-01 12:10:10)

Podziel się:

Mławianie są bogatsi niż mieszkańcy Nidzicy czy Ciechanowa? Można tak sądzić, biorąc pod uwagę ceny paliw w naszym mieście. Za litr gazu czy benzyny w Mławie zapłacimy więcej niż w ciechanowskich i nidzickich stacjach. I to tych samych sieci.

Iwona Łazowa
i.lazowa@kuriermlawski.pl

Ceny na stacjach benzynowych zmieniają się każdego dnia. Czytelnicy sygnalizują, że w Mławie jest drożej niż w sąsiednich miastach. Na przykład gaz skroplony (LPG) w Mławie może kosztować sporo więcej niż w Ciechanowie czy Nidzicy. Już kolejny raz poruszamy ten temat. Wygląda na to, że w naszym mieście, nadal płacimy więcej za to, co u innych jest tańsze.

U sąsiadów
taniej

Czytelnik, któremu zdarza się tankować na ciechanowskich stacjach zauważył, że gaz jest tam tańszy. - Na mławskich stacjach benzynowych jest drożej, szczególnie jeśli chodzi o ceny autogazu LPG. Nie rozumiem, skąd takie różnice – usłyszeliśmy. Na dowód przysłał zdjęcie z jednej z „tańszych” stacji w Ciechanowie. Litr autogazu (LPG) kosztował tam 1,71 zł, benzyna 95 pb– 4,39 zł, a benzyna 98 pb– 4,83 zł. 21 lipca sprawdziliśmy ceny w Mławie i w pobliskiej Nidzicy. Bywają stacje „tańsze” i „droższe”. Okazało się, że nawet na stacjach tych samych koncernów paliwowych (działających w Mławie i Nidzicy) ceny paliw wahają się w zależności od miejsca. W Mławie gaz LPG kosztował 1,99 zł (drożej niż w Ciechanowie). Za litr popularnej benzyny 95. kierowcy płacili 4,49 zł, natomiast benzyna 85. kosztowała 4,83 zł (tyle co w Ciechanowie). Tego samego dnia w Nidzicy na stacjach paliw tych samych sieci za litr gazu LPG kierowcy płacili 1,96 zł, za benzynę 95 – 4,47 zł, a benzyna 98 kosztowała 4,77 zł.

Najtańszy autogaz
w Ciechanowie

Najtańszy autogaz można było kupić w Ciechanowie. O kilka groszy więcej zapłacilibyśmy w Nidzicy. Mławskie ceny paliw bywają wyższe i od jakiegoś czasu utrzymują się na tym samym poziomie. Gaz jest sporo tańszy od benzyny. Jednak różnice na stacjach paliwowych bywają irytujące. Bardziej biją po kieszeni, ceny benzyny. Popularna 95 na mławskich stacjach potrafi kosztować nawet o 10 groszy więcej niż w Ciechanowie. Przy pełnym baku to spora różnica. Obecnie mamy swobodę kształtowania cen. Decydują o tym prawa rynku.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. toro #2301519 | 5.172.*.* 4 sie 2017 21:33

    W Mławie wszystko jest droższe niż w sąsiednich miastach, dlatego też wielu mławian jeździ na wszelkiego rodzaju zakupy do okolicznych miast. Mławscy handlowcy nie potrafią pojąć starej żydowskiej maksymy: taniej sprzedaż - więcej zarobisz, bo będziesz mieć większy obrót, ceny windują na maxa, a przez to tracą klientów, no ale cóż... najlepiej jest narzekać, że ludzie nie kupują i zysków nie ma. Szanowni Państwo jak się narzuca 300% marży, to nic dziwnego, że sprzedaż znikoma. Dziś ludzie mają internet w domach, w telefonach i umieją z niego we właściwy sposób korzystać. Są porównywarki cenowe itp. itd.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Tani gaz #2300177 | 94.254.*.* 3 sie 2017 05:47

    W Giżycku gaz tankowałem za 1.77

    ! - + odpowiedz na ten komentarz