Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Wypadek w Łomi. Ranny rowerzysta

2017-07-31 11:14:49 (ost. akt: 2017-07-31 11:24:18)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Mławscy policjanci podsumowali kolejny, wakacyjny weekend. Na drogach pow. mławskiego doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Patrole zatrzymały 2 nietrzeźwych kierowców.

W niedzielę, około godz. 13:00 w rejonie miejscowości Łomia doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został 54 - letni rowerzysta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki VW Passat, 35 - letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku miejscowości Turza Mała, podczas wyprzedzania dwóch równolegle jadących rowerzystów w tym samym kierunku, ze wstępnie nieustalonej przyczyny doprowadził do zderzenia z jednym z nich. Kierujący rowerem z obrażeniami kończyn dolnych został przewieziony do szpitala w Mławie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o rozwagę na drodze - miejmy świadomość, że osoby podróżujące samochodem są zabezpieczone przez pasy, poduszki powietrzne i inne środki techniczne chroniące je przy zderzeniu. Jednoślady, co oczywiste, żadnych zabezpieczeń tego typy nie posiadają. Kierowcę chroni jedynie kask i kombinezon. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji roweru lub motocykla i samochodu, to kierujący jednośladem ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń. Apelujemy do kierujących samochodami o patrzenie w lusterka i odpowiednio wczesne sygnalizowanie wykonywania manewrów.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB