Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

MŁAWA. Zdawalność lepsza niż w Ciechanowie

2017-07-27 14:20:30 (ost. akt: 2017-07-27 14:21:59)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Zarówno w egzaminach teoretycznych, jak i praktycznych na prawo jazdy kategorii B., osoby podchodzące do zdawania w Mławie wypadają lepiej niż ci, którzy zdecydowali się, żeby zdobyć „prawko” w Ciechanowie.

Od 2014 r. do egzaminu na prawo jazdy kategorii B można przystąpić w Mławie. Umożliwia to oddział terenowy przy ul. Kopernika, który podlega pod Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Wcześniej mławianie chcący zdobyć uprawnienie do kierowania samochodem, musieli zapisać się na egzamin właśnie w Ciechanowie. Możliwość zdawania na „prawko” w naszym mieście to nie tylko oszczędności ekonomiczne dla zdających. Poza tym, że nie trzeba wydawać pieniędzy na dojazdy do Ciechanowa, egzamin w Mławie pozwala mieszkańcom naszego miasta poczuć się raźniej za kierownicą. Bo tu znamy większość ulic i rozwiązań komunikacyjnych praktycznie „na pamięć”. Dlatego też prawo jazdy można zdobyć łatwiej niż w mniej znanym mieście, jakim dla wielu jest zapewne Ciechanów. Mieszkańcy Mławy już przywykli do widoku samochodów z literą „L” na dachu. Prawo jazdy chcą sobie wyrobić tutaj, poza mławianami, także mieszkańcy takich miast jak Nidzica, Działdowo, Przasnysz czy Żuromin. Niedawno Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie opublikował na swojej stronie internetowej statystyki zdawalności dotyczące egzaminów na kategorię B za drugi kwartał 2017 r. W Ciechanowie do egzaminów teoretycznych w tym okresie przystąpiło 1248 osób, a pozytywnym wynikiem zakończyło go 47,61% egzaminowanych. Do egzaminu praktycznego natomiast przystąpiło 1580 osób, a zaliczyło go 34,92% z nich. Lepsze wyniki w tym zakresie – zarówno w teorii, jak i w praktyce ma mławski oddział terenowy. W Mławie do teoretycznego egzaminu w drugim kwartale b.r. na prawo jazdy kategorii B przystąpiło 1314 osób, a pozytywnym wynikiem zakończyło go 49,09% egzaminowanych. Z kolei do egzaminu praktycznego przystąpiło 1613 osób, a sukcesem cieszyło się 36,81% z nich. Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nowak #2298193 | 2.216.*.* 31 lip 2017 00:01

    To ma być zdawalnosc w UK zdałem prawko c i e za 1 razem tylko na d mała poprawka

    ! - + odpowiedz na ten komentarz