Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Protest pod sądem nie zgromadził tłumów

2017-07-26 09:34:42 (ost. akt: 2017-07-26 09:42:55)

Podziel się:

Przed mławskim sądem przeciwko reformie sądownictwa protestowano dwa razy. Było to symboliczne włączenie się w akcję trwającą w innych miastach Polski. Protesty w naszym mieście nie przyciągnęły tłumów.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Przed siedzibą mławskiego sądu można było zobaczyć zapalone świece i kartkę z napisem „Wolne sądy”. Nie zabrakło także biało-czerwonej flagi. Pierwszego dnia protestu – w sobotę 22 lipca około godziny 20.00 zebrało się kilkanaście osób.
Mławianie wyrażali swoje niezadowolenie z planowanej przez polski rząd reformy sądów. W ten sposób, symbolicznie włączyli się do protestów trwających w innych częściach naszego kraju. Dodajmy, że pod mławskim sądem nie było żadnego skandowania haseł, ani trzymania transparentów. Były za to rozmowy o obecnej sytuacji politycznej w kraju.

Kiedy okazało się, że prezydent Andrzej Duda zapowiedział zawetowanie dwóch z trzech ustaw, składających się na tak zwaną reformę wymiaru sprawiedliwości, protestująca grupa postawiła sobie już nieco inne cele.

W poniedziałek 24 lipca około godziny 21.00 pod sądem przy ul. Reymonta znowu pojawiło się kilkanaście osób (niektórzy zabrali ze sobą dzieci). Wówczas stojący pod siedzibą sądu rejonowego mówili, że gromadzą się tutaj, bo chcą, aby prezydent Polski zawetował także trzecią ustawę. Dlatego też na kartce obok hasła „wolne sądy” pojawiło się jeszcze „trzecie weto”. Protestujący podkreślali również, że już teraz cieszą się z zawetowania dwóch ustaw przez głowę państwa.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obserwator #2295515 | 176.103.*.* 26 lip 2017 11:31

    Ciekawe, dlaczego na NM pojawil sie artykul o Novago i ZGOK Olsztyn. Ciekawe, dlaczego CBA zajelo sie sprawa? , kiedy opulikowalo informacje o orowadzonym postepowaniu w dniu 19.07.2017. Ciekawym dlaczego protest pod sadem odbyl sie 24.07.2017? Ciekawe kto protestowal i dla jakich pracuje firm ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)