Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Chcą grać, a boisko zamknięte

2017-07-24 10:00:16 (ost. akt: 2017-07-24 10:00:43)

Podziel się:

- Trwają wakacje, a boisko przy „Siódemce” zamknięto na kłódkę. Dzieci z osiedla nie mają gdzie pograć w piłkę – sygnalizuje mławianin Henryk Kacprzak. Tymczasem dyrekcja szkoły twierdzi, że obiekt nie nadaje się do użytku. A remont może kosztować nawet 150 tysięcy złotych.

Iwona Łazowa
i.lazowa@kuriermlawski.pl


Otwarte w 2008 roku boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie przez lata było popularnym miejscem do uprawiania sportu. Korzystali z niego mieszkańcy pobliskiego Osiedla Książąt Mazowieckich. Przyjeżdżali amatorzy sportu z dalszych okolic.

Boisko zamknięte
na kłódkę

Okazało się, że obiekt wyłączono z użytku. Sprawę zasygnalizował nam Henryk Kacprzak. Mławianin zauważył, że boisko jest zamknięte. Umieszczono informację, że obiekt jest nieczynny do odwołania. - Boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej, to serce naszego osiedla. Nie może tak być, że jest zamknięte w sezonie letnim, podczas wakacji, kiedy panują najlepsze warunki do gry. Wokół nie ma żadnego innego miejsca, gdzie można pograć w piłkę – mówi Henryk Kacprzak. Zapytaliśmy w szkole co jest powodem takiego stanu rzeczy.

Murawa
wysłużyła się

Wyszło na to, że obiekt zamknięto w skutek tego, że był zbyt popularny. Murawa wysłużyła się na skutek intensywnej eksploatacji. - boisko zagraża bezpieczeństwu. - Z końcem roku szkolnego złożyliśmy organu prowadzącego (do urzędu miasta) wniosek o środki finansowe na wymianę nawierzchni. Może to kosztować nawet 150 tysięcy złotych, ponieważ należy wymienić całą murawę boiska. Obecnie czekamy na środki, żeby uruchomić procedury – informuje nas 12 lipca pełniąca obowiązki dyrektora, Beata Białczak, która wydała zarządzenie.
- Po drugiej stronie jest boisko asfaltowe, czy ono nie zagraża bezpieczeństwu – zapytał pan Henryk. Okazuje się, że dziurawa murawa jest gorsza od asfaltu. - Nauczyciele wychowania fizycznego zwracali uwagę, że na boisku wielofunkcyjnym oderwały się elementy murawy. Biegnące dziecko może zahaczyć o to nogą, potknąć się – wyjaśniła Beata Białczak. Potwierdziliśmy to na miejscu. Gołym okiem widać, że boisko jest w złym stanie. W szkole poinformowano nas też, że jeszcze poprzednia dyrekcja wystąpiła do władz o wykonanie kompleksu boisk w „Siódemce”. Póki co wniosek pozostał bez odzewu. Pan Henryk nie rezygnuje. - Dzieci mogłyby grać w piłkę na szkolnym boisku o nawierzchni trawiastej, które jednak trzeba doprowadzić do porządku - mówi. Zapowiada złożenie wniosku do szefów spółdzielni mieszkaniowej o wsparcie działań szkoły w tym zakresie. Sprawa remontu boiska wielofunkcyjnego jest w rękach władz miasta. 13 lipca zapytaliśmy w ratuszu, czy przeznaczą na ten cel środki? Czy jest szansa, aby wymiana nastąpiła w najbliższych czasie, jeszcze podczas wakacji lub wraz z początkiem roku szkolnego? - Burmistrz Miasta Mława przychylnie odniósł się do wniosku o przyznanie środków na wymianę murawy boiska, złożonego przez dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 Elżbietę Bieńkowską. Temat ten będzie omawiany na najbliższej sesji Rady Miasta Mława – 22 sierpnia 2017 r. Jeśli radni zatwierdzą zmiany w uchwale budżetowej przyznając środki na przebudowę boiska, będzie można podjąć kroki w tym zakresie po 22 sierpnia 2017 r. - informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława. O dalszym przebiegu sprawy będziemy informować.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB