Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Strażacy na medal – zwycięzcy plebiscytu z Wyszyn Kościelnych

2017-07-20 14:54:22 (ost. akt: 2017-07-20 14:55:56)
Strażacy zostali uhonorowani medalami

Strażacy zostali uhonorowani medalami

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Druhowie z Wyszyn Kościelnych ponownie zostali zwycięzcami plebiscytu „ Nowego Kuriera Mławskiego”. Zdobywców tytułu ,,Najpopularniejsza Jednostka OSP w Powiecie Mławskim 2017 r.” odwiedziliśmy 7 lipca.

Pogratulowaliśmy druhom kolejnego sukcesu przed remizą w Wyszynach Kościelny. Po raz pierwszy strażacy z Wyszyn zostali najpopularniejszą jednostką z powiatu mławskiego w 2016 roku. Nie kryli radości, że po raz kolejny zdobyli tenże tytuł. Druhowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz statuetkę. Uhonorowaliśmy ich także specjalnie zamówionymi dla zwycięskiej drużyny medalami, z wizerunkiem strażaka i okolicznościowym napisem. Obecny na spotkaniu wójt gminy Jacek Świderski życzył strażakom dalszych sukcesów i jak najmniej wyjazdów. Bo to wiąże się z tragicznymi wydarzeniami.

Śpieszą
na ratunek

OSP w Wyszynach Kościelnych liczy sobie 61 lat. Obecnie w szeregach jest 33 aktywnych strażaków, wyszkolonych do udziału w akcjach (wszystkich jest 54 osoby). Szeregi zasiliły też trzy panie. Kiedy trzeba one także wyruszają na ratunek. Powstaje również drużyna młodzieżowa złożona z dziewcząt i chłopców. W maju 2016 r jednostkę przyjęto do KSRG. Dążyli do tego 5 lat. Strażacy wyjeżdżają do różnego typu akcji. Kiedy słychać syrenę śpieszą na ratunek. - Druhowie i druhny są zawsze gotowi do akcji. Najczęściej stawia się więcej osób niż potrzeba. W samochodzie mieści się 6 osób. Kiedyś zdarzyło się, że 6 pojechało a 6 innych musiało zostać – mówi Jan Sobieski, prezes OSP w Wyszynach K. Jednostka dysponuje dwoma wozami bojowymi: lekkim i średnim. Pojazdy są wyposażone w specjalistyczny sprzęt do gaszenia pożarów i do ratownictwa w wypadkach. Teraz strażakom marzy się nowy wóz bojowy. Iwona Łazowa