Siatkówka plażowa. Grand Prix w Szreńsku i w Iłowie

2017-07-19 13:03:54 (ost. akt: 2017-07-19 13:05:32)
Tomasz Szwęch i Paweł Domżalski

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Tomasz Szwęch i Paweł Domżalski wygrali pierwszy turniej Grand Prix w siatkówce plażowej o Puchar Wójta Gminy Szreńsk. W finale doświadczeni mławianie nie dali szans Piotrowi Kuźniarskiemu oraz Adamowi Rzeczkowskiemu, wygrywając pewnie w dwóch setach.

Na starcie premierowych w tym roku zawodów stanęło 7 par, które eliminacje rozegrały w dwóch grupach. Dwa najlepsze duety z każdej awansowały do półfinałów. W pierwszym z nich Tomasz Szwęch z Pawłem Domżalskim pokonali w dwóch setach Pawła Fijałkowskiego i Mateusza Kucmana. W drugim spotkaniu ? finału Piotr Kuźniarski i Adam Rzeczkowski również bez straty seta wygrali z Damianem i Kamilem Lewandowskimi. W spotkaniu finałowym mimo ambitnej postawy Kuźniarski i Rzeczkowski musieli uznać wyższość Szwęcha i Domżalskiego. Dzięki wygranej mławianie objęli prowadzenie w całym cyklu Grand Prix. Przegrani plasują się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Fijałkowskiemu i Mateuszowi Kucmanowi, którzy w decydującym pojedynku pierwszego turnieju zwyciężyli 2:0 braci Lewandowskich. Kolejne zmagania siatkarzy plażowych w gminie Szreńsk zaplanowano na 29 lipca.

W Narzymiu
o Puchar Wójta

Na boisku w Narzymiu cztery pary rozegrały Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Iłowo- Osada. Zawody były rozgrywane w ramach Grand Prix Iłowo- Osada 2017. Komplet zwycięstw zanotowała mławska para Dawid Podlaski/Mateusz Paluszkiewicz, w spotkaniu decydującym o pierwszej lokacie wygrali w dwóch setach z parą Tobiasz Andrzejewski (Iłowo)/ Serafin Gruźlewski (Mława). Para Andrzejewski/ Gruźlewski zajęła drugie miejsce, dwa zwycięstwa. W meczu decydującym o trzeciej lokacie mławska para Magnus Dudkiewicz/Mateusz Trzciałkowski pokonała w po tie breaku Jarosława Piątkowskiego (Narzym)/Mateusza Gregorczyka (Iłowo). Następny turniej z cyklu Grand Prix rozegrany zostanie 13 sierpnia w Iłowie.

Dwa turnieje w Mławie

Mławska Hala Sportowa w tym roku będzie organizatorem dwóch turniejów siatkówki plażowej o puchar Dyrektora MHS, pierwszy rozegrany zostanie 29 lipca, drugi 26 sierpnia. ZB