Piątek, 27 kwietnia 2018. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Policja łapie piratów drogowych

2017-07-14 12:20:42 (ost. akt: 2017-07-14 12:39:09)

Autor zdjęcia: KWP Radom

Podziel się:

Od piątku 14 lipca do niedzieli 16 lipca, na terenie całego kraju trwać będzie policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Sprawdzają także korzystanie z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewozu dzieci. Sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Akcja zakończy się w niedzielę wieczorem.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci będą surowo reagować na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory.

- Przypominamy, że od 1 czerwca zaostrzyły się przepisy dotyczące niezatrzymania się do kontroli i ucieczki przed policją. Takie zachowanie jest przestępstwem. Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych ze ścigającego go radiowozu, popełni przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat - informuje asp. Anna Pawłowska z KPP Mława.

Źródło: KPP Mława