Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Wypadek na Al. Piłsudskiego, ranna rowerzystka

2017-07-12 12:05:44 (ost. akt: 2017-07-12 12:23:17)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym rana została 64- letnia rowerzystka. Kobieta przejeżdżała przez przejazd dla rowerzystów, na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Słowackiego w Mławie.

Do zdarzenia doszło 11 lipca o godz. 13.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Opel Astra, 77- letni mieszkaniec Mławy, jadąc od strony ul. Słowackiego w kierunku Al. Piłsudskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił rowerzystę. 64- letnia mieszkanka Mławy doznała złamania kości śródręcza i została przewieziona do szpitala w Mławie. Kierujący samochodem i rowerzystka byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja przypomina i apeluje - przejazdy rowerowe to „skrzyżowanie” drogi rowerowej z jezdnią. Po przejeździe rowerowym wolno przejeżdżać rowerem (w przeciwieństwie do pasów). Podstawowym wyznacznikiem kto ma pierwszeństwo na przejeździe rowerowym są oczywiście znaki drogowe. Rowerzysta jadący drogą rowerową ma pierwszeństwo przed samochodem skręcającym w drogę poprzeczną. Warto wiedzieć, że gdy wjedziemy już na przejazd rowerowy, mamy pierwszeństwo na tym przejeździe. W każdym przypadku, bez względu na pierwszeństwo, należy stosować zasadę ograniczonego zaufania i zwracać uwagę na zachowanie innych uczestników ruchu, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Pamiętajmy, że rowerzyści to tzw. niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego – a zatem odnosząca najcięższe obrażenia podczas wypadku.

Źródło: KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB