Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

OPTYMISTA ROKU 2017 - koniec głosowania

2017-06-30 12:26:38 (ost. akt: 2017-08-07 07:06:51)

Podziel się:

Zakończymy głosowanie w plebiscycie Optymista Roku 2017. Głosami naszych czytelników zwyciężyła pani Ewelina Liszewska z Bieżunia! Gratulujemy.

Już 19 sierpnia 2017 roku w hotelu Folwark Łochów w Łochowie odbędzie się Gala „Optymista Roku 2017”! Zwycięzca zostanie zaproszony na to wydarzenie i znajdzie się w gronie OPTYMISTÓW ROKU 2017. Podczas tego wyjątkowego wieczoru osoby oraz firmy, które swoją optymistyczną postawą, uśmiechem i życzliwością zarażają innych, a w swojej działalności kierują się szacunkiem i kulturą – odbiorą statuetki “Optymista Roku 2017”

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu Optymista Roku jest Fundacja „Jestem Optymistą”, założona przez Mariusza Pujszo, aktora, reżysera i scenarzystę filmowego. Ubiegłoroczna edycja odniosła sukces, dlatego w tym roku Fundacja również postanowiła nagrodzić optymistów. Konkurs odbywa się z okazji Światowego Dnia Optymisty, który od 2016 r. obchodzony jest 21 sierpnia.

Do Fundacji „Jestem Optymistą” w tym roku przyłączyła się Grupa WM i wraz z Mariuszem Pujszo szukamy optymistów na Warmii i Mazurach oraz Mazowszu.POZNAJ KANDYDATÓW

1. Janusz Prusinowski – Mława
NKM.OPT.1


Rodowity Mławianin. Skrzypek, harmonista, lirnik, kompozytor i animator kultury. Wielokrotnie reprezentował Polskę na scenach prestiżowych sal koncertowych i festiwalach muzyki etnicznej. Koncertował w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce. Wpółpracuje z Teatrem Polskiego Radia, z Teatrem Narodowym i Teatrem Scena Lubelska 30/32. Jest współzałożycielem „Domu Tańca”. Prowadzi program w TVP pt. „Dzika Muzyka”. Jest dyrektorem artystycznym festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata”. Za swoją działalność został uhonorowany brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, nominacją do Nagrody Norwida oraz doroczną nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2014.

2. Miro Kępiński – Mława
NKM.OPT.2


Nagradzany na świecie kompozytor muzyki filmowej, producent i wykonawca, tworzący z filmowcami od Sydney po Los Angeles. Wśród jego najnowszych produkcji 'In This Gray Place, czy 'Suicide for Beginners' w obsadzie znajdują się Phil LaMarr ('Pulp Fiction'), Sid Haig ('Kill Bill 2') czy Cory Feldman ('The Goonies', 'Piątek 13-tego', 'Gremliny Rozrabiają'). Miro na swoim koncie ma również współpracę z postaciami światowej branży muzycznej, takimi jak: Mark Kramer czy Maor Appelbaum, którzy znani są z pracy dla John Zorn, Faith No More, Yes czy Limp Bizkit. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią zatopioną w klasycznych brzmieniach.

3. Janusz Żbikowski - Mława
NKM.OPT.3


Mgr Janusz Stefan Żbikowski - pułkownik Wojska Polskiego w stanie nieczynnym. Całe dorosłe życie spędził w Warszawie. Od kilku lat z własnego wyboru, jest mławianinem. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i studiów w Akademii Sztabu Generalnego. Nauczyciel szkół: podstawowych i średnich w Warszawie oraz nauczyciel akademicki w Wojskowej Akademii Technicznej. Były lekkoatleta (sprinter), trener I klasy; RKS Okęcie, BKS Skra, PKOL-PZLA. Trener Kadry Narodowe. Obecnie: prezes Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej i dyrektor Klubu Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława; przyszłej kuźni wielkich polskich talentów lekkoatletycznych.

4. Piotr Wlizło – Żuromin
NKM.OPT.4


Animator kultury, freelancer, prezes stowarzyszenia "Wagon Inicjatyw". Rozwijający w powiecie żuromińskim projekt "YouthBank". Znany między innymi ze swojej pasji do kultury Indian. W skrócie - człowiek pracujący z młodzieżą dla młodzieży.

5. Krystian Kucharski – Żuromin
NKM.OPT.5


Tegoroczny maturzysta. Od lat pomaga innym. Organizator projektu „Słoneczne Wakacje”. Bierze udział w różnych akcjach charytatywnych. Przez dwie kadencje był przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta. Jest szefem Żuromińskiego Klubu Wolontariatu. Komendant Auxilium Medici Oddział Żuromin. Należy również do Stowarzyszenia „Na pograniczu”.

6. Ewelina Liszewska – Bieżuń (powiat żuromiński)
NKM.OPT.6


Nauczyciel, trener, animator zabaw dla dzieci. Pod jej okiem szkolą się młodzi piłkarze MKS Wkra Bieżuń. W wolnych chwilach wciela się w postać klauna Dyzia, który towarzyszy dzieciom podczas różnych imprez. Dla Eweliny nie ma rzeczy niemożliwych- jest kierowcą zawodowym kat. C.

7. Maria Weronika Kmoch – Jednorożec (powiat przasnyski)
NKM.OPT.7


Zdolna stypendystka, pasjonatka lokalnej historii. Członkini Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej". Od lat zaangażowana w zgłębianie i propagowanie lokalnej historii nie tylko wśród "swoich", ale także na zewnątrz. Założycielka bloga "Kurpianka w wielkim mieście". Felietonistka. Autorka opracowań i książek o historii swojego regionu.

8. Grzegorz Urbański – Chojnowo (powiat przasnyski)
NKM.OPT.8


Supersołtys 2017 Powiatu Przasnyskiego
Sołtys niewielkiego sołectwa, który od lat integruje lokalną społeczność, zachęca mieszkańców do aktywnego działania na rzecz lokalnej społeczności. Zdolny organizator, charyzmatyczny lider, świetny zarządca. Porywa swoją werwą i optyzmizmem do działania.


9. Agnieszka Mioduszewska – Przasnysz
NKM.OPT.9


Przasnyszanka, skarbniczka Klub Sportowy Koszykarzy na Wózkach "Black Dragons", członkini zespołu ds. budżetu partycypacyjnego, rady pożytku publicznego, od lat działająca na rzecz osób niepełnosprawnych, organizatorka meczy integracyjnych osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Z optymizmem przezwycięża każdą przeszkodę.


Jak oddać głos na swojego faworyta? Wystarczy wysłać SMS'a na numer 7148 w treści wpisując kod nkm.opt.X, gdzie X to numer porządkowy przypisany konkretnemu kandydatowi z listy. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie rozpocznie się od 12 lipca 2017 r. i potrwa do 6 sierpnia 2017 r. do godz. 23.59.
Regulaimn Plebiscytu Optymista Roku 2017