Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

"ZUS zabrał dyrektor na emeryturę"

2017-06-19 15:19:17 (ost. akt: 2017-06-19 15:20:26)

Podziel się:

Środowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 7 było niezwykle wzruszające. Po 10 latach szefowania placówce i 38 latach pracy w charakterze pedagoga, na emeryturę odchodzi Elżbieta Bieńkowska, dyrektor ZPO nr 3 (Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3).

Po 38 latach pracy zawodowej, 27 latach pracy w Szkole Podstawowej nr 7, 10 latach pracy jako dyrektor placówki, z wielkim bagażem doświadczeń, dyrektor Elżbieta Bieńkowska przechodzi na emeryturę. Z tej okazji grono pedagogiczne, uczniowie, przyjaciele, samorządowcy, a także dyrektorzy innych szkół postanowili pożegnać swoją dyrektorkę, szefową, nauczycielkę j. rosyjskiego, wreszcie koleżankę z pracy. Nie obyło się bez wzruszającego apelu, ciepłych słów, a nawet łez.

Dzieci podziękowały
pięknymi występami

Apel rozpoczął się od scenki szkolnej, w której zagrali uczniowie tej placówki. "ZUS zabiera naszą dyrektor" - puściły famę dzieci. - Co to jest ten ZUS? - pytały. "To jakaś organizacja przestępcza, która zabiera ludziom pieniądze, a ich szefową jest emerytura" - tłumaczyły. Na szczęście dzieci dowiedziały się, że pani dyrektor wcale nie przechodzi do struktur przestępczych. Czeka ją za to zasłużony odpoczynek po wielu latach pracy. Piękna była także dalsza część pożegnania. Uczniowie i uczennice pod kierunkiem nauczycieli przygotowali część artystyczną, w której zaprezentowały się dzieci z klas I-III. Występy solistek oraz małych baletnic z naręczami kwiatów przeplatały się ze wspomnieniami o dyrektor Elżbiecie Bieńkowskiej.

"Pani wypełnia nasz
pejzaż wspomnień"

Podczas uroczystego pożegnania nie zabrakło przedstawicieli samorządu mławskiego. Szczególnie ciepło żegnał panią dyrektor starosta mławski oraz burmistrz. - Nasze życie składa się ze wspomnień, a te układają się w pejzaże. Pani wypełniała nam te  pejzaże - powiedział Włodzimierz Wojnarowski, starosta mławski. Przypomniał, że pani dyrektor jest też wiceprzewodniczącą powiatu mławskiego, a więc i samorządowcem. Burmistrz Sławomir Kowalewski z kolei życzył zasłużonego wypoczynku, przypomniał o zasługach dyrektor w rozwój szkoły i jej troskę o bezpieczeństwo dzieci. Elżbietę Bieńkowską żegnały także koleżanki z pracy i grono pedagogiczne, które podziękowało za zaufanie i wsparcie, jakiego udzielała im przez tyle lat.  Na koniec głos, chwilami załamujący się, zabrała sama dyrektor. - Dla tych ciepłych słów warto po 38 latach odejść na emeryturę - zażartowała dyrektor Bieńkowska. - Miałam w życiu wielkie szczęście. Miałam szczęście, bo kochałam swoją pracę. Szkoła Podstawowa nr 7, a potem Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 3, były moją drugą rodziną, drugim domem - przyznała. - Bardzo dziękuję za wieloletnią współpracę, dziękuję za wszelkie dobro wniesione w rozwój naszej placówki. Dziękuję za zaufanie, jakim Państwo mnie obdarzyliście powierzając „pod skrzydła” swoje największe dobro, swoje dzieci - dodała na koniec. Czwartek, 8 czerwca był ostatnim dniem urzędowania dyrektor Elżbiety Bieńkowskiej. Od tej pory aż do rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, pełniącą obowiązki dyrektora będzie Beata Białczak, dotychczasowa wicedyrektor szkoły. Kaw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB