Wtorek, 19 marca 2024. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Może zabraknąć punktów

2017-06-12 13:34:18 (ost. akt: 2017-06-12 13:34:20)

Podziel się:

Zespół Mławianki nie wykorzystał atutu własnego boiska, zremisował bezbramkowo w sobotnim spotkaniu z Unią W- wa. W 35 kolejce takim samym wynikiem zremisował na wyjeździe z Dolcanem Ząbki, zajmuje 13 miejsce. Bezpieczne miejsca zajmują zespoły w Lidze Okręgowej, awans do IV ligi zapewniła sobie Korona Ostrołęka.

Mławianka- Unia Warszawa 0:0

Mimo przewagi od początku spotkania, Mławianka znów nie zdołała przez 90 minut pokonać bramkarza rywali. Zaczęło się od obiecujących ataków skrzydłami, ale brakowało wykończenia. W pierwszej części gry P. Drzewiecki był bliski strzelenia gola, ale po jego główce piłka minimalnie przeszła obok słupka. Później swoją szansę miał M. Stryjewski, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował obrońca. Po zmianie stron pierwsi groźnie zaatakowali goście. Po jednej z kontr gracz Unii znalazł się sam na sam z G. Jabłonowskim, którego skuteczna interwencja nogami uchroniła naszą drużynę przed stratą bramki. To omal nie zemściło się na przyjezdnych, ale Stryjewski mając przed sobą tylko bramkarza strzelił wprost w niego. Chwilę później J. Wróblewski minął w polu karnym obrońcę, ale strzał w długi róg obronił golkiper. Wynik ten komplikuje sytuację Mławianki w tabeli, która na dwie kolejki przed końcem rozgrywek plasuje się na 13 miejscu, oznaczającym grę w barażach o utrzymanie.

Mławianka: Jabłonowski- Abramczyk, Drzewiecki, Wodzyński, Komorowski (43' Pocieżnicki)- Tomczak, Samluk, Wróblewski, Wawrzyniak, Stryjewski (85' Gosik)- Tuttas.

Dolcan Ząbki – Mławianka Mława 0:0
W środowym spotkaniu padł bezbramkowy remis. Presja wyniku jaka ciążyła na obydwu zespołach sparaliżowała piłkarzy. Obie ekipy do końca sezonu będą walczyły o utrzymanie. Stąd akcji podbramkowych nie było wiele. Początek spotkania należał do podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka. W 10' błąd bramkarza mógł wykorzystać T. Tuttas. Najbliżej celu był jednak kilka minut później M. Stryjewski, jednak piłka po jego uderzeniu minęła światło bramki. Obraz gry w drugiej części wyglądał podobnie i wobec braku ryzyka podejmowanego przez zawodników, mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Mławianka: Jabłonowski- Wawrzyniak (73' Komorowski), Wodzyński, Drzewiecki, Abramczyk- Więckiewicz (46' Wróblewski), Samluk, Stryjewski, Tomczak, Masiak (88' Pocieżnicki)- Tuttas.

Pozostałe wyniki 36 kolejki:
Pogoń Gr.- Czarni 9:0, Tęcza Ł.- Ożarowianka 0:3 v.o. Mazovia- Dolcan 0:2, Podlasie- Przasnysz 2:4, Błękitni- Bug 1:4, Pogoń II S.- Ostrovia 2:0, Delta- Łomianki 1:1, Wisła II- Hutnik 2:0, Ciechanów- Ożarowianka 0:0.

Korona Szydłowo- Korona Ostrołęka 2:4
Podopieczni Włodzimierza Gorczycy przegrali na własnym boisku z Koroną Ostrołęka, która tym zwycięstwem zapewniła awans do IV ligi. Mecz dobrze ułożył się dla naszego zespołu, już w 3' objęli prowadzenie po strzale M. Kowalskiego. W minutę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik meczu, dobitka po strzale K. Małeckiego przeszła minimalnie obok bramki. W 13' goście doprowadzili do remisu, a w 27' objęli prowadzenie po rzucie karnym. W 56' po dośrodkowaniu P. Karpińskiego, strzał głową Małeckiego broni bramkarz gości. W 63' strzał pod poprzeczkę broni Węgierski. W 66' przed polem karnym pojedynek przegrywa Karpiński i goście zdobywają trzeciego gola. W 74' kontaktową bramkę zdobył efektowną przewrotką J. Bartnikowski. W ostatnim kwadransie gospodarze stracili czwartą bramkę.
Korona; Węgierski- Różycki, Cybulski, Karpiński, Kacprzak (46' Kłos)- Małecki, Tuporowski, Bartkowski, Krajewski (71' Grędziński)- Kowalski, Bartnikowski.

Wieczfnianka- Wkra Sochocin 1:1
Nierozstrzygniętym rezultatem zakończył się mecz Wieczfnianki. W pierwszej połowie niewiele się działo na boisku. W 16' obejmujemy prowadzenie po golu Jarosława Szmyta. Pod koniec pierwszej połowy Adrian Sodoma broni strzał głową oddany z bliskiej odległości. W drugiej połowie więcej sytuacji pod bramkami. Po jednej z akcji w 85' padło wyrównanie. Goście próbowali strzelić zwycięskiego gola, co dało nam szanse na kontrataki. Doskonałe sytuacje zaprzepaścili Karol Kołakowski w 88' i Piotr Melchinkiewicz w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.

GKS Strzegowo- Żbik Nasielsk 0:1

Do 87' utrzymywał się bezbramkowy remis, podopiecznym Pawła Taranowskiego zabrakło trochę szczęścia, szczególnie pod bramką rywala. W 19' strzał M. Kruszewskiego z trudem broni bramkarz Żbika. W 30' i 34' K. Kruszewski dwukrotnie miał okazje na strzelenie bramki, przy pierwszej ograł dwóch obrońców i zamiast strzelać przegrał pojedynek z kolejnym obrońcą. Przy drugiej sytuacji jego strzał został obroniony przez golkipera Żbika. W drugiej połowie w 85' ten sam zawodnik nie wykorzystal sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 87' goście strzelają zwycięską bramkę.

GKS Strzegowo: Bońkowski- Lubiński, Gawryszewski, Jakubowski, Miszczyński- Ćwikliński (46' Pauba), Lubański, Wierzbicki (70' Besser), M. Kruszewski- Warecki, K. Kruszewski.

Zwycięstwa w klasie A
Zespół Konopianki wygrał na wyjeździe z Kurpikiem Kadzidło, bramki zdobyli Mateusz Pietruś, Adrian Kocięcki i Gevorg Gevorgyan. Podopieczni Mariusza Mikłowskiego zajmują 7 miejsce.
Podopieczni Marka Dobrowolskiego pokonali na boisku w Szreńsku Koronę Karolinowo. Zwycięską bramkę w 70' zdobył Radosław Pisarkiewicz z rzutu karnego, w polu karnym faulowany był Krystian Kalinowski. Zespół Żaka zajmuje 10 miejsce.
Kurpik Kadzidło- Konopianka 2:3
Żak Szreńsk- Korona Karolinowo 1:0

Punkty w klasie B
Obydwa nasze zespoły w ostatniej kolejce zdobyły komplet punktów. Wkra Radzanów na własnym boisku pokonała rezerwy MKS Ciechanów. Dwie bramki zdobył Krzysztof Dziurlikowski, jedną Hubert Żółtowski. Tamka Dzierzgowo zdobyła punkty bez walki, rezerwy Żbika Nasielsk nie przyjechały na mecz.
Wkra Radzanów- MKS II Ciechanów 3:2
Tamka Dzierzgowo- Żbik II Nasielsk 3:0 v.o.

Amatorska Liga Orlika- Oldboy liderem
Po trzech kolejkach trzy zespoły mają po dwa zwycięstwa, najlepszy bilans bramkowy mają mławscy Oldboje, pozostałe drużyny mają minimalne straty. Oldboy w czwartkowym spotkaniu z zespołem Easynet do przerwy prowadził 2:0 po samobójczym golu i bramce Krzysztofa Osieckiego. W drugiej połowie rywal doprowadził do remisu po bramkach Michała Krysztofiaka. Zwycięską bramkę w ostatnich minutach zdobył Andrzej Karpiński. W pozostałych dwóch meczach zwyciężył zespół Kępy i Nettera.

Pozostałe wyniki 3 kolejki:
KKS KĘPA- MARCO 3:2 (H. Galstyan-2 i sam.- K. Stępka, Zb. Bukowski)
NETTER- LG Mława 4:0 (M. Renda-2, P. Łukasik, P. Kacperowski)
JOKER- Zielone Miasto 3:3 (J. Krystkiewicz, Zb. Krystkiewicz i sam.- W. Gabryjelski, K. Rychlewski, M. Smoliński)