środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Spojrzą na mapę i wiedzą gdzie działać

2017-06-04 16:24:44 (ost. akt: 2017-06-04 16:26:30)

Podziel się:

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa to narzędzie wykorzystywane przez policję i mieszkańców. Działa na terenie całego kraju od 20 września ub.r. Co aktualnie zgłaszają mławianie? Alkoholowe libacje na ulicach i pędzący z nadmierną prędkością kierowcy przeważają.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Mapa nie jest narzędziem służącym do informowania funkcjonariuszy o czymś, na co musieliby natychmiast reagować. Nie chodzi zatem o pilne interwencje policji. Można zgłosić m.in. akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, nielegalną wycinkę drzew, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy używanie środków odurzających.

Kategorie różnych czynów, znajdziemy na stronie mapy zagrożeń. Pod koniec maja przyjrzeliśmy się mapie zagrożeń, ograniczając się do Mławy. Na tym terenie było naniesione ponad 40 różnego rodzaju zgłoszeń, w tym większość potwierdzonych przez policję.

Wiele z nich dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Według mapy najwięcej amatorów spożywania trunków w sposób nielegalny można spotkać na terenie przy ul. Narutowicza i Poświętnej. Na tym obszarze odnotowano także zażywanie środków odurzających. Alkohol pije się niezgodnie z przepisami również przy ul. Słowackiego oraz na parkingu zlokalizowanym przy ulicy Kopernika i Alei Marszałkowskiej, a także na osiedlu Młodych. Na tym ostatnim mławianie zgłaszali również nieprawidłowe parkowanie. Internauci podają też miejsca spotykania się osób nieletnich. Takie wskazano m.in. pomiędzy ulicami Wigury i Chrobrego.

Kierowcy
jeżdżą za szybko

Korzystający z mapy zagrożeń dość często zaznaczają na niej przekraczanie prędkości, co potem również potwierdza policja. Kierowcy jeżdżą za szybko m.in. na ulicy Napoleońskiej, Piłsudskiego i Dobrskiej. Na mapie można zgłosić też wiele innych rzeczy, w tym m.in. „niewłaściwą infrastrukturę drogową”, taką internauci wskazali na ul. Okólnej.

Mapę zagrożeń najczęściej w swojej pracy wykorzystują dzielnicowi oraz drogówka. Analiza mapy jest jednym z elementów służących do odpowiedniego rozmieszczenia patroli. Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieszkańcy Mławy zgłosili kilkaset przypadków, które ich zdaniem stanowiły zagrożenie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB